رمز ارز اتریوم چیست: هر آنچه که در مورد این ارز باید بدانید

ارز دیجیتال اتریوم چیست: هر آنچه که در مورد این ارز باید بدانید

ارز دیجیتال اتریوم و رویکردهای آن

ارز دیجیتال اتریوم یک پلتفرم نرم افزاری توزیع شده و اوپن سورس( تمام افراد می‌توانند کدهای این شبکه را ببینند.) و مبتنی بر بلاک چین است که به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا برنامه های غیرمتمرکز خود را بر بستر آن ساخته و مستقر نمایند.

اکثر خدمات، مشاغل و شرکت های آنلاین در دنیا بر روی یک سیستم متمرکز قرار دارند. رویکرد سیستم های متمرکز صدها سال است که مورد استفاده قرار می گیرد. سیستم‌های متمرکز تحت کنترل یک نهاد واحد  قرار دارند.هرچند تاریخ بارها به ما ثابت کرده که این نوع سیستم‌ها دچار اشکال هستند اما زمانی که طرفین به یکدیگر اعتماد ندارند وجود چنین سیستمی ضروری است.

یک سیستم متمرکز به معنای این است که تنها یک نهاد می‌تواند آن را کنترل کند. همین موضوع نقطه‌ی شکست این نوع سیستم‌ها است زیرا که باعث می‌شود برنامه‌ها و سرورهای آنلاین در سیستم‌های متمرکز در برابر حملات هکرها و حتی قطع برق بسیار آسیب پذیر باشند.

علاوه بر این، بیشتر شبکه‌های اجتماعی و سرورهای آنلاین نیاز دارند تا کاربران برخی از اطلاعات شخصی خود را ارائه دهند که این اطلاعات در سرورهای آنها ذخیره می‌شود و ممکن است به راحتی توسط خود شرکت، کارکنان سرکش یا هکرها مورد سرقت قرار گیرد.

ارز دیجیتال اتریوم یک سیستم غیر متمرکز است، به این معنی که توسط هیچ نهاد حاکمیتی و واحدی کنترل نمی‌شود.

اتریوم، به عنوان یک سیستم غیر متمرکز و کاملاً خودمختار است. به هیچ وجه توسط کسی کنترل نمی‌شود. این نقطه ضعف ارز دیجیتال اتریوم نیست بلکه نقطه‌ی قوت آن است، زیرا همواره هزاران کامپیوتر داوطلب در سراسر جهان در حال اجرای این پلتفرم هستند، این بدان معنی است که اتریوم هرگز آفلاین نمی‌شود.

علاوه بر این، اطلاعات شخصی کاربران بر روی کامپیوتر شخصی خودشان باقی می‌ماند، در حالی که محتواها  مانند برنامه ها، فیلم ها و غیره تحت کنترل تولید کننده‌ی محتوا قرار دارد بدون اینکه نیاز باشد از قوانینی که توسط پلتفرم‌ها مانند اپ استور و یوتیوب و… وضع می‌گردد، پیروی کنند . برای اینکه از نحوه کامل عملکرد ارز دیجیتال اتریوم و تاثیرات آن بر دنیای امروزی آگاه شویم لازم است که خصوصیات اصلی آن را بشناسیم

رمز ارز اتریوم یک سیستم غیر متمرکز است، به این معنی که توسط هیچ نهاد حاکمیتی و واحدی کنترل نمی شود.

ارز دیجیتال اتریوم در مقایسه با بیت کوین

اگرچه بیت کوین و اتریوم دائماً با یکدیگر مقایسه می شوند، اما آنها دو پروژه کاملاً متفاوت با اهداف کاملاً متفاوت هستند. بیت کوین اولین ارز دیجیتال و یک سیستم انتقال پول است که با استفاده از یک فناوری  به نام بلاک چین( این تکنولوژی مانند یک دفتر عمومی است که تمام افراد حاضر در شبکه یک نسخه از آن را دارند)  ساخته و پشتیبانی می‌گردد. ارز دیجیتال اتریوم اما فناوری بلاک چین را از بیت کوین به کار گرفت و به طور قابل ملاحظه ای قابلیت های خود را بر روی آن گسترش داده است.

ارز دیجیتال اتریوم یک شبکه کامل است، مرورگر اینترنت، زبان کدنویسی و سیستم پرداخت خاص خودش را دارا است. از همه مهمتر، این امکان را به کاربران خود می دهد تا برنامه‌های غیر متمرکز خود را در بلاک چین اتریوم ایجاد و اجرا نمایند. این برنامه‌ها می‌توانند ایده های کاملاً جدید یا بازنویسی غیرمتمرکز از مفاهیم موجود باشند.

برنامه های مبتنی بر ارز دیجیتال اتریوم به دلیل تنوع و جذابیت خدمات نیاز به واسطه‌ها را از بین برده و در این شبکه کلیه هزینه‌های مرتبط با دخالت شخص ثالث حذف می‌شود. به عنوان مثال کاربران تنها سودی که از لایک ها و به اشتراک گذاری پست های موسیقی‌دان های مورد علاقه خود در فیس بوک به دست می‌آورند، از تبلیغاتی است که در صفحه خود قرار می دهند. با استفاده از اتریوم در چنین شبکه‌های اجتماعی، هم هنرمندان و هم مخاطبان می‌توانند از ارتباط مثبت و پشتیبانی سود ببرند.

اتریوم و قراردادهای هوشمند

ارز دیجیتال اتریوم از یک روش همتا به همتا استفاده نموده و هر تعاملی که بین کاربران اتفاق می‌افتد فقط توسط همان کاربر کنترل می‌گردد. کل سیستم اتریوم توسط یک سیستم جهانی پشتیبانی می گردد که اصطلاحا نود (گره) نام دارد.

گره‌ها داوطلبانی هستند که کل بلاک‌چین اتریوم را در دسکتاپ خود بارگیری نموده و کلیه قوانین اجماع سیستم را اجرا و شبکه را درست و ایمن نگه می‌دارند و در عوض پاداش می‌گیرند. قوانین کلی و تمامی موارد مربوط به شبکه، توسط قراردادهای هوشمند مشخص می‌گردد.

این قوانین به گونه ای طراحی شده اند که به طور خودکار معاملات و سایر اقدامات خاص درون شبکه با طرفین قرارداد انجام شود در حالی که نیازی به اعتماد افراد به یکدیگر نیست.

شرایط اجرا در دو طرف قرارداد از قبل برنامه ریزی شده است. بسیاری از افراد بر این باورند که در آینده قراردادهای هوشمند به دلیل امنیت بالاتر، کاهش هزینه های معاملات و ایجاد اعتماد بین طرفین جایگزین قراردادهای پیمانکاری سنتی می‌گردد.

همچنین این سیستم یک ماشین مجازی اتریوم (EVM) را در اختیار کاربران خود قرار می دهد که در اصل به عنوان یک محیط برای اجرای قراردادهای هوشمند مبتنی بر ارز دیجیتال اتریوم عمل می‌نماید.

این نرم افزار این امکان را برای کاربران فراهم می کند تا یک کد را اجرا نمایند در حالی که مطمئن هستند برنامه های این پلتفرم با یکدیگر تداخل ندارد. ماشین مجازی اتریوم کاملاً از شبکه اصلی اتریوم جدا شده است. این پلتفرم همچنین توکنی( در دنیای ارزهای دیجیتال به هر چیز با ارزشی توکن گفته می‌شود، به طور مثال در بلاک‌چین بیت کوین خود بیت‌کوین یک توکن است.) به نام اتر را ارائه می‌دهد.

، ویتالیک بوترین وایت پیپر(ایده‌ی اولی هر رمز ارز را اصطلاحا وایت پیپر گفته می‌شود.)رمز ارز اتریوم را نوشت

چه کسی اتریوم را ایجاد نمود

در اواخر سال ۲۰۱۳، ویتالیک بوترین وایت پیپر (ایده‌ی اولی هر رمز ارز را اصطلاحا وایت پیپر گفته می‌شود.) ارز دیجیتال اتریوم را نوشت و آن را برای برخی از دوستانش ارسال نمود تا آن را بررسی  کنند و نظر خود را در مورد اتریوم بیان کنند.

نتیجه این شد که حدود ۳۰ نفر برای بحث درباره مفهوم اتریوم به ویتالیک مراجعه نمودند. او منتظر بررسی‌های چالشی و عمیق بود اما افراد به امکان اشتباهاتی در این مفهوم اشاره کردند که هرگز اتفاق نیفتاد!  این پروژه در ژانویه سال ۲۰۱۴ رسما اعلام شد و تیم اصلی متشکل از ویتالیک بوترین(Vitalik Buterin)، آنتونی دی ایوریو،(Anthony Di Iorio) چارلز هوسکینسون(Charles Haskinson)، جو لوبین(Joe Lubin) و گاوین وود(Gavin Wood) بود. بوترین همچنین اتریوم را در یک کنفرانس بیت کوین در میامی به نمایش درآورد و فقط چند ماه بعد این تیم تصمیم گرفت تا برای تامین بودجه یک توکن شبکه اتریوم را به فروش برساند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد بنیان گذار اتریوم این مقاله را مطالعه کنید.

اتریوم و ارز دیجیتال اتر

اتریوم یک بستر نرم افزاری است که قصد دارد به عنوان یک اینترنت غیر متمرکز و همچنین یک فروشگاه اپلیکیشن غیرمتمرکز عمل نماید. یک چنین سیستمی به ارز نیاز دارد تا بتواند منابع محاسباتی مورد نیاز برای اجرای یک یا چند برنامه را پرداخت نماید. در اینجا است که اتر وارد بازی می شود.

اتر یک نوع ارز دیجیتال است و برای پردازش پرداخت نیاز به واسطه ندارد. با این حال اتر تنها یک ارز دیجیتال نیست و به عنوان سوخت برای برنامه های غیر متمرکز در شبکه نیز به کار می رود. اگر کاربر بخواهد چیزی را در یکی از برنامه های اتریوم تغییر دهد، باید مبلغی را برای معامله پرداخت نماید تا شبکه بتواند روند تغییر را پردازش کند. هزینه معامله به طور خودکار محاسبه می گردد. میزان مبلغ مورد نیاز براساس میزان محاسبات لازم و مدت زمان اجرای آن محاسبه می گردد.

شباهت اتریوم و بیت کوین

ارز دیجیتال اتریوم و بیت کوین در مورد جنبه ارز دیجیتال بودن شبیه به هم هستند، اما آنها دو پروژه متفاوت با اهداف کاملاً متفاوت هستند. در حالی که بیت کوین تا به امروز جایگاه خود را به عنوان موفق‌ترین ارز دیجیتال ثابت کرده است، اتریوم یک پلتفرم چند منظوره است که ارز دیجیتال آن اتر است اما این ارز دیجیتالی  فقط جزئی از برنامه های قرارداد هوشمند این شبکه است.

حتی از جنبه ارز دیجیتال بودن هم دو پروژه تفاوت های زیادی دارند. به عنوان مثال، فقط ۲۱ میلیون بیت کوین است که می‌تواند استخراج شود، در حالی که اتر عملاً یک منبع بالقوه بی‌پایان است.

علاوه بر این، میانگین زمان استخراج یک بلوک بیت کوین ۱۰ دقیقه است، در حالی که در اتریوم نباید بیشتر از ۱۲ ثانیه باشد، این به معنی تأیید سریع تر تراکنش‌ها در بلاک‌چین اتریوم است. تفاوت عمده دیگر این است که این روزها استخراج موفقیت آمیز بیت کوین به توان فوق العاده زیاد و محاسبات پیچیده نیاز دارد و تنها در صورت استفاده از مزارع استخراج در مقیاس صنعتی امکان پذیر است.

از طرف دیگر، الگوریتم اثبات کار اتریوم باعث استخراج غیر متمرکز توسط همه افراد می گردد. شاید مهمترین تفاوت این دو پروژه در این باشد که کد داخلی اتریوم، Turing است و تا زمانی که قدرت محاسباتی و زمان کافی برای انجام این کار وجود داشته باشد همه چیز را می‌توان محاسبه کرد اما بیت کوین این توانایی را ندارد. هر چند که کد Turing، امکاناتی بی حد و مرزی را برای کاربران اتریوم فراهم می کند، اما پیچیدگی آن نیز به معنای پیامدهای امنیتی احتمالی است.

نحوه کار رمز ارز اتریوم

نحوه کار رمز ارز اتریوم

اتریوم براساس پروتکل بیت کوین و بر بستر بلاک چین طراحی شده اما به گونه ای تنظیم شده که می تواند از برنامه های فراتر از سیستم های پولی نیز پشتیبانی نماید. تنها شباهت بلاک‌چین بیت‌کوین و اتریوم این است که تاریخچه معاملات در شبکه بلاک چین هر کدام از این دو ارز دیجیتال ذخیره می‎‌شود، اما بلاک چین اتریوم قابلیت های خیلی بیشتری دارد. علاوه بر تاریخچه معاملات، هر گره در شبکه اتریوم باید جدیدترین حالت یا اطلاعات فعلی هر قرارداد هوشمند درون شبکه، موجودی هر کاربر،تمام کدهای قرارداد هوشمند و مکانی که در آن ذخیره شده است را بارگیری نماید. در اصل، بلاک چین اتریوم را می توان به عنوان یک دستگاه مبتنی بر تراکنش توصیف کرد، دستگاهی که قادر به خواندن یک سری ورودی ها است و قادر به تبدیل شدن به یک حالت جدید بر اساس آن ورودی ها را دارد.

هنگام انجام معاملات، حالت دستگاه تغییر می کند. هر بخش اتریوم متشکل از میلیون ها معامله است. این معاملات برای تشکیل (بلوک) گروه بندی شده اند و هر بلوک با بلوک های قبلی خود زنجیر تشکیل می‌دهد  اما قبل از این که معامله به معاملات قبلی اضافه شود، باید اعتبارسنجی شود، این روند از طریق فرایندی به نام استخراج صورت می پذیرد.

استخراج فرآیندی است که گروهی از گره ها قدرت محاسباتی خود را برای تکمیل چالش اثبات کار که اساساً یک معمای ریاضی است، اعمال می نمایند. هر قدر کامپیوتر آنها قدرتمندتر باشد، سریع‌تر می تواند معما را حل نماید. پاسخ به این معامله به خودی خود اثبات کار است و اعتبار یک بلوک را تضمین می نماید. بسیاری از استخراج کنندگان در سرتاسر جهان در تلاش برای ایجاد و اعتبارسنجی یک بلوک با یکدیگر رقابت می نمایند، زیرا هر بار که فرد استخراج کننده اثبات را به اتمام می رساند، یک بلوک اتر جدید ایجاد و به این استخراج کننده اهدا می گردد. ماینرها ستون فقرات شبکه اتریوم هستند، زیرا آنها نه تنها معاملات و سایر عملیات درون شبکه را تایید و اعتباردهی می‌نمایند بلکه توکن های جدیدی نیز در شبکه ایجاد می نمایند.

اتریوم در چه مواردی قابل استفاده است

مهمترین مشخصه رمز ارز اتریوم این است که به توسعه دهندگان امکان ایجاد و توسعه برنامه های غیر متمرکز خود را می دهد. علاوه بر این، تمام خدمات متمرکز در بستر اتریوم می تواند به صورت غیرمتمرکز ارائه گردد. پتانسیل پلتفرم اتریوم برای ساختن اپلیکیشن ها فقط به خلاقیت سازندگان محدود می گردد.

برنامه های غیر متمرکز به طور کامل امکان تغییر رابطه بین شرکت ها و مخاطبان را دارند. همچنین با تنوع خدمات، هزینه های کمیسیون را حذف و بستری را جهت تجارت کالا و خدمات در دسترس کاربران قرار می دهد. در حالی که با اجرای قراردادهای هوشمند دو طرف قرار داد می توانند تجارت امن، سریع، تضمین شده و بدون هیچ واسطه‌ای را انجام دهند، بلاک چین اتریوم مشتریان را قادر می سازد تا منشاء کالای خریداری شده را ردیابی نمایند.

به عنوان مثال، صنعت بیمه در ایالات متحده بیش از ۷ میلیارد دلار گردش مالی دارد که با استفاده از بلاک چین خدمات این صنعت می تواند به صورت عادلانه و شفاف توزیع گردد. علاوه بر این، با اجرای قراردادهای هوشمند، در صورتی که ادعای مشتریان قانونی و دارای مستندات قابل قبول باشد، می توانند به سادگی ادعای بیمه خود را از طریق اینترنت  ارسال کرده و خسارت بیمه خود را به صورت آنلاین و فوری دریافت نمایند. در اصل، بلاک چین اتریوم قادر است اصول اصلی خود که شامل:  اعتماد، شفافیت، امنیت و کارایی در خدمات است را به مشاغل یا صنایع مختلف وارد نماید.

اتریوم و DAO

اتریوم همچنین می تواند برای ایجاد سازمان های خودمختار غیر متمرکز (DAO) که کاملاً شفاف و مستقل از هرگونه مداخله هستند فعالیت نماید و بدون رهبری واحد، مورد استفاده قرار گیرد. DAO ها با کد برنامه نویسی و مجموعه ای از قراردادهای هوشمند که روی بلاک چین نوشته شده است، اجرا می گردند. این برنامه به منظور رفع کنترل کامل و متمرکز یک سازمان طراحی شده است. DAO متعلق به افرادی است که توکن خریداری نموده اند. با این حال، مقدار توکن های خریداری شده میزان مالکیت هر شخص در این سازمان را مشخص می‌کند به عبارتی در این نوع  از سازمان‌ها  مالکیت برابر و یکسانی  وجود ندارد. این توکن ها همچنین می توانند در رای دادن به افراد کمک نمایند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد سازمان های غیر خودگردان (DAO) این مقاله را مطالعه کنید.

مزایای استفاده از اتریوم

پلتفرم اتریوم از تمام خصوصیات فناوری بلاک چینی که در آن اجرا می شود، سود می برد و سبب می گردد تا مداخله واسطه ها حذف شود، به این معنی که تمام برنامه های غیر متمرکز و DAO هایی که در شبکه مستقر هستند نمی توانند به هیچ وجه توسط شخص خاصی کنترل گردند.

هر شبکه بلاک چین حول یک اصل اجماع شکل می گیرد، بدین معنی که برای هر تغییری باید تمام گره های موجود در شبکه بر روی آن  تغییر توافق کنند. این امر امکان کلاهبرداری و سو استفاده را از بین می برد. کل پلتفرم غیرمتمرکز است و این بدان معناست که هیچ نقطه شکست احتمالی وجود ندارد. از این رو، تمام برنامه ها همیشه آنلاین خواهند ماند و هرگز خاموش نمی شوند. علاوه بر این، غیر متمرکز بودن و امنیت بالای سیستم رمزنگاری باعث می شود شبکه اتریوم در برابر حملات احتمالی هکرها و فعالیت های کلاهبرداری محافظت گردند.

معایب استفاده از رمز ارز اتریوم

علیرغم اینکه قراردادهای هوشمند به منظور جلوگیری از ایجاد خطا در شبکه به وجود می‌آِیند  اما همیشه جایی برای خطای انسانی وجود دارد و هر اشتباهی در کد ممکن است مورد سوء استفاده قرار بگیرد. اگر این اتفاق بیفتد، هیچ راه مستقیمی برای متوقف کردن حمله هکرها وجود ندارد. در این صورت تنها راه ممکن  دستیابی به یک اجماع و بازنویسی کد زمینه ای است.

‘DAO’ که نام یک DAO خاص است که در تاریخ ۳۰ آوریل ۲۰۱۶ راه اندازی شد، مورد حمله قرار گرفت و بیش از ۳٫۶ میلیون توکن اتر از آن به سرقت رفت. مهاجم با استفاده از یک اشکال تماس برگشتی در کد، اساساً فقط وجوه را از DAO به یک سیستم مشابه که همان ساختار DAO را داشت تخلیه می‌کردند. از دست دادن مقدار زیادی از بودجه DAO تنها نتیجه این حمله نبود، زیرا اساساً اعتماد کاربران به کل شبکه اتریوم را تضعیف و ارزش اتر از بیش از ۲۰ دلار به زیر ۱۳ دلار کاهش یافت.

معایب استفاده از رمز ارز اتریوم

چه برنامه هایی در اتریوم ایجاد شده است

اتریوم پتانسیل اجرای همه برنامه‌های غیر متمرکز را حتی برای افراد بدون آگاهی فنی را دارد. اجرایی شدن این پتانسیل، می‌تواند به یک جهش انقلابی بزرگ برای فناوری بلاک چین تبدیل شود که آن را به پذیرش عمومی نزدیک کند.

در حال حاضر از طریق مرورگر مادر اتریوم می‌توان به راحتی به شبکه‌ای دسترسی پیدا کرد که یک رابط کاربر پسند و همچنین کیف پول دیجیتال برای ذخیره و تجارت اتر را برای افراد فراهم می‌نماید.

مهمتر اینکه کاربران می‌توانند قراردادهای هوشمند را ایجاد، پیاده سازی و مدیریت نمایند. از طرف دیگر، از طریق افزونه MetaMask برای Google Chrome و Firefox می توانید به شبکه اتریوم دسترسی پیدا کنید.

اتریوم پتانسیل به کارگیری در صدها صنعت را دارد، صنعت‌هایی  که در حال حاضر تحت مدیریت و کنترل متمرکز هستند صنایعی مانند بیمه، دارایی، املاک و مستغلات هستند در زیر لیستی قابل توجه ترین صنایعی که در حال حاضر این بستر را به کار می گیرند آورده شده است.

 • Gnosis : یک بازار پیش بینی غیرمتمرکز است که کاربران را قادر می‌سازد تا به هر چیزی از آب و هوا تا نتایج انتخابات رای دهند.
 • EtherTweet: این برنامه قابلیت‌های خود را از توییتر می‌گیرد و بستر ارتباطی کاملاً بدون سانسور را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.
 • Etheria : بسیار شبیه Minecraft است، اما کاملاً در بستر بلاک چین اتریوم وجود دارد.
 • Wifund: یک بستر باز برای کمپین‌های تامین مالی برای اجرای قراردادهای هوشمند است
 • Uport : شناسه خودمختاری  در اختیار کاربران قرار می‌دهد و به آنها این امکان را می‌دهد تا به بدون گذرواژه وارد سیستم شوند و تراکنش‌ها را تایید کنند، معاملات دیجیتالی را امضا کنند و با برنامه‌های اتریوم ارتباط برقرار نمایند.
 • Provenance : هدف این پروژه ایجاد یک چارچوب اطلاعاتی باز و در دسترس برای کاربران در جهت تصمیم گیری آگاهانه در مورد خریدهای آنها است. این کار از طریق ردیابی منبع و تاریخچه محصولات انجام می شود.
 • Augur : بازار پیش بینی و پیش گویی منبع باز که پاداش‌هایی را برای پیش بینی درست دارد.
 • Alice : هدف از آن ایجاد شفافیت در بودجه اجتماعی و امور خیریه از طریق فناوری بلاک چین است.
 • Bit Nation: اولین کشور مجازی جهان تحت بلاک چین است. این برنامه شامل بسیاری از کارکردهای یک کشور سنتی است، مانند بیمه، آموزش، کارتهای شناسایی، برنامه های دیپلماسی، از جمله برنامه‌هایی برای سفیران، پناهندگان و موارد دیگر.
 • Ethlance:  یک بستر آزاد برای تبادل ارز اتر با سایر ارزهای دیگر است.

نحوه به دست آوردن ارز دیجیتال اتر

دو روش اصلی برای بدست آوردن اتر وجود دارد:

 1. رایج‌ترین و شاید راحت‌ترین راه بدست آوردن اتر خرید آن از صرافی ها است. تمام کاری که باید انجام داد این است که صرافی  را بیابید که مبادله در آن بر اساس اتر صورت می‌گیرد، یک حساب کاربری بسازید و شروع به خریدن اتر کنید. پس از خرید و یا فروش اتر اطلاعات شما در یک کیف پول الکترونیکی ذخیره می شود، این کیف پول می‎تواند توسط خود صرافی و یا مرورگر  اتریوم ارائه گردد. از طرف دیگر، شما می توانید اتر را از طریق معاملات همتا به همتا بدست آورید و هزینه آن را با هر ارز توافق شده، از جمله بیت کوین و ارزهای دیجیتال دیگر بپردازید. این کار هم به‌صورت آنلاین و هم حضوری انجام می شود. معاملات همتا به همتا در بین کاربران بیت کوین بسیار محبوب است؛ اما به دلیل عرضه نامحدود توکن های اتر و ناشناس بودن پلتفرم اتریوم برای کاربر، اتر معمولاً از طریق صرافی ها بدست می آید.
 2. روش دیگر دریافت توکن های اتر، استخراج آنهاست. Mining Ethereum از اثبات کار استفاده می کند، به این معنی که استخراج گران برای حل کردن یک مشکل پیچیده به منظور تایید یک بلوک درون شبکه، از قدرت محاسباتی خود برای حل یک مشکل پیچیده ریاضی کمک می گیرند. استخراج گرانی که موفق می شوند این کار را انجام دهند پاداشی را برای هر بلوک معدن دریافت می نمایند.
 3. تماس با تیم مشاوره سرمایه گذاری ارزدیجیتال بینوست برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه‌ی خرید ارز دیجیتال و نگه‌داری آن.

همچنین می‌توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد استخراج  ارز دیجیتال اتریوم این مقاله را مطالعه کنید.

نحوه به دست آوردن رمز ارز اتر

آینده ارز دیجیتال اتریوم

علیرغم اینکه اتریوم، مانند بیت کوین، چندین سال است که فعالیت دارد، اما به تازگی توجه رسانه ها و عموم مردم را جلب نموده است. بسیاری از کارشناسان بر این باورند که اتریوم یک فناوری متحول کننده است که نه تنها به طور کامل می تواند شیوه کار اینترنت را تغییر دهد بلکه انقلابی در خدمات و صنایع قدیمی ایجاد خواهد نمود.

ویتالیک بوترین، خالق ارز دیجیتال اتریوم، در مصاحبه اخیر خود اظهار داشت که قصد دارد اتریوم را به عنوان سکوی اصلی مرتبط با بلاک چین، با تمرکز بر روی موضوعات فنی و بهبود امنیت حفظ نماید. با این حال، بسیاری از کارشناسان مالی قدیمی علی رغم موفقیت فوق العاده و ثبات نسبی بیت کوین و اتر و همچنین اهمیت غیرقابل انکار فن آوری های پشت این پروژه ها، هنوز در حال پیش بینی سقوط قریب الوقوع این نوع ارزها هستند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.