بازی ها اتلاف وقت یا کسب درآمد؟

بازی های مبتنی بر بلاک چین قرار است تا انگیزه افراد را که تا کنون صرفا به جهت سرگرمی به سمت بازی ها می رفتند تغییر دهد. نویسندگان بازی ها مبتنی بر بلاک چین می گوید آرزو دارند  انقلابی در زمینه بازی ها ایجاد نمایند.

Brave Frontier Heroes از اجماع دو بازی مشهور که هر کدام در نوع خود موفق بوده اند شکل گرفته است. My Crypto Heroes که بازی شماره یک جهان بلاک چین است و Brave Frontier  که مختص تلفن های هوشمند بوده و تا کنون 38 میلیون بار دانلود شده است.

همکاری بین این دو شرکت به تابستان سال 2019 برمی گردد و بازی مشترک بلاک چین آنها در ژانویه شروع به فعالیت کرده است. این امر نشان می دهد که مالکیت معنوی و خلاقیت در پشت Brave Frontier با فناوری و دانش چگونگی هدایت نیروها در My Crypto Heroes با هم ادغام شده است. در حال حاضر، ادعا شده است که حجم معاملات در Brave Frontier Heroes بیش از 5000 اتریوم است.

کشور ژاپن یکی از بزرگترین کاربران فعال را در جهان دارد و این برنامه توانسته است در این کشور مشتریان وفادار زیادی به دست آورد.

عوض کردن دلیل بازی

انگیزه اصلی توسعه دهندگان Brave Frontier Heroes، در درجه اول تغییر دلیل بازی کردن است. تاکنون بسیاری از افراد فقط به دنبال سرگرمی و فرار از فشارهای روزمره زندگی به بازی کردن روی می‎آوردند اما اخیراً دلایل دیگری باعث می شود آنها سرسختانه مشغول بازی شوند.

تیم پشتیبانی این بازی کامپیوتری می گوید: استفاده از توکن های( به هر چیز با ارزشی در شبکه بلاک‌چین توکن گفته می‌شود به عنوان مثال اتر توکن شبکه‌ی اتریوم است.)  غیرقابل تعویض ( nonfungible tokens )موجب ارائه خدماتی گردیده که قبلاً در این صنعت رایج نبوده است.این خدمات عبارتند از: شانس به دست آوردن دارایی و حتی راه انداختن یک بیزینس کوچک برای بازیکنان این بازی است.

در واقع، توکن های NFT در بطن مبارزات قهرمانان Brave Frontier Heroes قرار دارند. اگرچه شخصیت های بی نظیر و آیتم های بازی های ویدیویی چند دهه قبل تبدیل به بک دارایی های رویایی شده اند، اما این شرکت مدعی است که راهی پیدا نموده که این آیتم ها به شکلی منصفانه و اجتماعی مورد ترید قرار بگیرند.

Brave Frontier Heroes یکی از معروف ترین بازی های مبتنی بر بلاک چین است.

درک بیشتر از قهرمانان شجاع

همانطور که این شرکت توضیح می دهد، توکن های NFT غیر قابل تعویض هستند و هیچ یک از آنها به یکدیگر شباهت ندارند. هرچند ممکن است یکسان به نظر برسند اما هر یک ویژگی های متفاوتی ارائه می دهند که تعویض آنها را غیرممکن می کند. یک مثال مرتبط بلیط هواپیما است: اگرچه همه آنها بلیط هواپیما هستند و یکسان به نظر میرسند، اما هر کدام با یک مقصد، نام و صندلی متفاوت چاپ می شوند. شرکت های مرتبط با بازی اغلب به دلیل امکان خارج شدن شرایط از کنترلشان، تمایلی به پذیرش داده های معاملاتی ندارند. آلیم(Alim)، شرکتی است که به توسعه Brave Frontier کمک کرده است. ایجی تاکاهاشی مدیرعامل این شرکت می گوید NFT ها با امکان پذیر کردن آنچه در صنعت بازی ممنوع است، به موفقیت دست یافته اند.

یک تجربه جدید

از طریق Brave Frontier Heroes، افراد می توانند قهرمانان خود را از طریق قدرت بلاک چین در اختیار داشته باشند.

این بازی در دستگاه تلفن همراه یا دسکتاپ قابل اجرا است و این برنامه را می توان از طریق Google Play برای تلفن های هوشمند Android یا اپ استور برای نرم افزار ios دریافت کرد.

با استفاده از این برنامه، افراد به طور خودکار کیف پول تولید می کنند که می توانند NFT های خود را در آنجا ذخیره نمایند. راهنماهای مفصل و گام به گام برای کسانی که با ارزهای دیجیتال ناآشنا هستند ارائه می شود و به آنها  این امکان داده می‌شود تا از این تجربه جدید نهایت لذت را ببرند.

از آنجایی که Brave Frontier Heroes در ژانویه رسماً راه اندازی شد، با داشتن نقشه راه جاه طلبانه اطمینان حاصل کرد که ویژگی های جدید آن به‌طور مداوم منتشر می شود

تیم سازنده‌ی بازی  می گوید از ویژگی‌های جالب این بازی می‌توان به این موضوع اشاره کرد که این امکان به افراد داده شده است تا تصاویر خود را برای شخصیت های مورد نظرشان در بازی بارگذاری کنند و این امکان را برای گیمرها فراهم می کند تا شخصیت و مهارت هنری خود را به نمایش بگذارند.

علاوه بر این، این شرکت از 30 آوریل شروع به فروش شخصیت جدید افسانه ای خود خواهد کرد.

به نظر می‌رسد بازی های مبتنی بر بلاک چین به طور کلی دلیل بازی کردن را تغییر داده است و گیمرها تنها برای سرگرمی بازی نمی‌کنند بلکه برای کسب سود و به دست آوردن ارزهای دیجیتال به دنبال این بازی‌ها می‌روند.

دسته بندی شده در:

برچسب شده در:

, , ,
در اینستاگرام بینوست جدید ترین مطالب را به صورت خلاصه و روزانه دریافت کنید