بلاکچین(blockchain) چیست

امروزه بحث در مورد بلاکچین و کاربردهای آن بسیار داغ شده است. اما به نظر شما بلاکچین چیست. چرا امروز گفته می‌شود که بلاکچین در آینده تمام صنایع را تغییر خواهد داد و می‌تواند سبک زندگی انسان‌ها را نیز تغییر دهد؟ اگر شما نیز تا به امروز به خوبی نتوانستید با کاربردهای بلاکچین و مفهوم این تکنولوژی آشنا شوید به شما پیشنهاد می‌کنیم ویدیوی زیر را ببینید.

همان طور که می‌دانید اولین تکنولوژی که ما انسان‌ها را در سراسر دنیا به یکدیگر وصل کرد اینترنت بود، اینترنت به انسان‌ها این امکان را داد تا در هر جای دنیا که هستند  بتوانند با یکدیگر صحبت کنند و یا حتی همدیگر را ببینند اتفاقی که قبل از اینترنت به نظر محال می‌رسید. بلاکچین پس از اینترنت اولین تکنولوژی است که توانست ما را به یکدیگر وصل کند.  در حقیقت اینترنت برای ما زیرساخت اینکه به یکدیگر وصل شویم را فراهم کرده است. بلاکچین با استفاده از این زیرساخت توانسته مفهوم خردجمعی از طریق اینترنت را برای ما ممکن کند.

اگر بخواهیم به طور ساده شما را با مفهوم بلاکچین آشنا کنیم باید بگوییم که بلاکچین مانند یک دفتر ثبت است که تمام تراکنش‌های درون شبکه در این دفتر ثبت می‌شود. تفاوت این دفتر با دفترهای فیزیکی در این است که تمام افرادی که در شبکه حاضر هستند می‌توانند به این دفتر دسترسی داشته باشند به عبارتی ما یک دفتر مرکزی نداریم بلکه به تعداد افراد حاضر در شبکه دفتر مرکزی داریم که این موضوع احتمال تقلب و کلاه برداری کم می کند.

همچنین برای اطلاعات بیشتر در مورد تاثیرات بلاکچین بر صنعت بازی می‌توانید این مقاله را مطالعه کنید.

البته به نظر می‎‌رسد دانشمندان به دنبال راهی هستند که از تکنولوژی بلاکچین در تمام صنایع و مراحل زندگی استفاده کرد. به عبارتی بلاکچین توانسته تاریخ جمعی ایجاد کند. به عنوان مثال می‌توان از بلاکچین برای انتخابات استفاده کرد و امکان تقلب را به صفر برساند.

به طور کلی اگر علاقه مند هستید بدانید بلاکچین چیست و در آینده چگونه بر زندگی ما تاثیر خواهد گذاشت به شما پیشنهاد می‌کنیم ویدیوی زیر را ببینید.

همچنین اگر علاقه مند هستید که بر روی بلاکچین سرمایه گذاری کنید اما نمی‌دانید که از کجا باید این کار را آغاز کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم با تیم مشاوره سرمایه‌گذاری بلاکچین «بینوست» تماس بگیرید این تیم می‌تواند به شما کمک کند تا بهترین سرمایه گذاری را داشته باشید.

دسته بندی شده در:

برچسب شده در:

,

به وبینار هفتگی ما بپیوندید

هر هفته، ما در وبینار خود به بررسی آخرین اخبار بازار رمزارزها می‌پردازیم، سبدهای بینوست را معرفی می‌کنیم و به سوالات شما پاسخ می‌دهیم.

  • 🔍 آیا به دنبال آخرین روندهای بازار هستید؟
  • 🔍 می‌خواهید بیشتر درباره سبدهای سرمایه‌گذاری دیجیتال بدانید؟
  • 🔍 سوالاتی در مورد استراتژی‌های سرمایه‌گذاری دارید؟

همین حالا ثبت‌نام و در جلسه ما شرکت کنید تا از مشاوره‌های ارزشمند متخصصان ما بهره‌مند شوید.

زمان دقیق وبینار: دوشنبه‌ها، ساعت ۱۵

ثبت نام

این فرصت را از دست ندهید!

در اینستاگرام بینوست جدید ترین مطالب را به صورت خلاصه و روزانه دریافت کنید