بلاک چین چیست به زبان ساده

در برابر ارزهای دیجیتالی مشکلات زیادی وجود داشت و بسیاری از افرادی که برای اولین بار با ارزهای دیجیتالی آشنا می‌شوند رمز ارزها را غیرممکن می‌دانند. اما آنچه که باعث موفقیت بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتالی شده است تکنولوژیBlockchain نام دارد. اگر شما هم به دنبال این هستید که با یک زبان ساده این تکنولوژی را بشناسید به شما پیشنهاد می‌کنیم ویدیوی زیر را مشاهده کنید. در این ویدیو بلاک چین چیست به زبان ساده را برای شما توضیح خواهیم داد.

در حقیقت خالق ناشناس بیت‌کوین برای اینکه تمام تراکنش‌ها به صورت همزمان در شبکه تایید شود به فکر تکنولوژیBlockchain افتاده است. آنچه که باعث می‌شود این تکنولوژی به درستی کار کند فعالیت ماینرهاست. در شبکه‌ی بیت‌کوین تایید تراکنش‌ها براساس اثبات انجام کار است. منظور از این اصطلاح این است که ماینرها با مصرف انرژی بسیار زیاد و دستگاه‌های پیچیده، مسائل ریاضی که برای تایید تراکنش‌ها وجود دارد را حل می‌کنند. پس از حل شدن این مسائل ماینرها می‌توانند تراکنش‌ها را در یک بلوک در شبکه‌ی بلاک‌چین قرار دهند. همان طور که می‌بینید در تکنولوژیBlockchain تایید تراکنش به آسانی انجام نمی‌شود و از چندین فیلتر برای تایید شدن می‌گذرد. البته تمام این فعالیت‌ها بسیار سریع انجام می‌شود و به طور متوسط برای تایید تراکنش در شبکه‌ی بیت‌کوین 10 دقیقه زمان نیاز است!

در شبکه‌ی بیت‌کوین تمام کدها باز هستند و تمام کاربران و افراد خارج از شبکه به راحتی می‌توانند به این کدها دسترسی داشته باشند. برای افرادی که با تکنولوژیBlockchain آشنایی ندارند ممکن است اپن سورس بودن شبکه ترسناک به نظر برسد، زیرا فکر می‌کنند هکرها با استفاده از این کدها می‌توانند شبکه را هک کنند، اما در تکنولوژی بلاک‌چین پس از اینکه یک بلوک کامل شد و در زنجیره‌ی بلوک‌ها قرار گرفت به بلوک‌‌های قبل از خود می‌چسبد و اگر هکری تصمیم بگیرد بلاک‌چین را هک کند باید تمام بلوک‌هایی که تا به امروز کامل شدند و در شبکه قرار گرفتند را هک کنند که این موضوع به نظر غیر ممکن می‌رسد.

لازم به ذکر است که فقط بیت‌کوین نیست که از تکنولوژیBlockchain بهره می‌برد بلکه سایر ارزهای دیجیتالی نیز بلاک‌چین مخصوص به خود را دارند. مثلا اتریوم برای تایید تراکنش‌ها از اثبات سهام( هر کس که میزان سهام بیشتری دارد باید فعالیت بیشتری نیز برای تایید معاملات انجام دهند.) استفاده می‌کنند که در این بلاک‌چین میانگین تایید هر تراکنش 14 ثانیه است!

در این ویدیو خواهیم دید:

  • بلاک چین چیست به زبان ساده
  • موارد استفاده از تکنولوژیBlockchain
  • ویژگی‌های خاص بلاک‌چین
  • چگونگی ساخت بلوک در یک بلاک‌چین
  • توضیح اثبات انجام کار
  • استفاده تکنولوژیBlockchain در دولت‌ها

اگر از تعاریف سخت و پیچیده‌ای که در مورد تکنولوژیBlockchain شنیده‌اید خسته شدید به شما پیشنهاد می‌کنیم ویدیوی زیررا مشاهده کنید در این ویدیو با یک زبان بسیار ساده بلاک‌چین  توضیح داده شده است. همچنین اگر پس از دیدن این ویدیو باز هم برای شما در مورد بلاک‌چین سوالاتی مطرح بود می‌توانید سولات خود را با ما در میان بگذارید در کوتاه‌ترین زمان پاسخ سوالات شما را خواهیم داد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه سرمایه گذاری بیت کوین می‌توانید با تیم مشاوره‌ی سرمایه گذاری بیت کوین «بینوست» تماس بگیرید.

دسته بندی شده در:

در اینستاگرام بینوست جدید ترین مطالب را به صورت خلاصه و روزانه دریافت کنید