مستند ارز دیجیتال (و بیت کوین) قسمت پنجم

در این قسمت از مستند ارز دیجیتال و بیت کوین به شما توضیح  خواهیم داد  که بیت کوین از کجا می ‌‌آید. روز اول ساتوشی ناکاماتو به  چه چیزی فکر می‌کرد و با چه هدفی بیت کوین را خلق کرد.

همان طور که در مقاله‌های قبلی نیز به شما توضیح دادیم، در سال ۲۰۰۸ زمانی که بحرانِ اقتصادی اروپا و  آمریکا را فراگرفت، ساتوشی ناکاماتو ( هنوز هویت این فرد و یا گروه مشخص نیست) تصمیم گرفت ارزی دیجیتال خلق کند که صاحبش خود مردم باشند و برای برداشت و واریز پولشان نیازی نباشد که از بانک‌ها و یا دولت‌ها اجازه بگیرند!

به عبارتی بیت کوین ارزی مجازی و پولی دیجیتال است که در شبکه ایجاد، ذخیره و ترید می‌شود. آنچه که به ارزهای دیجیتال اعتبار می‌بخشد بلاک چین و کدِ باز بودن ( هر کسی می تواند به کدهای شبکه دسترسی پیدا کند و در صورتی که در این کدها تغییری ایجاد شود، افرادی که در حال فعالیت در بلاک چین هستند به سرعت متوجه این تغییرات خواهند شد.) است.

اگر نمی دانید بلاک چین چیست به شما پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را با دقت مطالعه کنید. اما به طور خلاصه اگر بخواهیم این تکنولوژی را توضیح دهیم باید بگوییم که بلاک چین شبیه به یک دفتر کل است که تمام تراکنش‌های درون شبکه‌ای در این دفتر ثبت می‌شود، البته لازم به ذکر است که این دفتر کل تنها یک عدد نیست و به تعداد افرادی که در شبکه فعالیت می‌کنند، دفتر کل وجود دارد. همین موضوع باعث می‌شود تا امکان کلاه برداری و تقلب در  بلاک چین بسیار پایین بیاید.

به طور کلی اگر به دنبال این هستید که در مورد بیت کوین از کجا می‌‌آید، اطلاعات بیشتری کسب کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم ویدیوی کوتاهی که در این مقاله آمده است را مشاهده کنید.

با تشکر از آناهیتا تشکری بابت ترجمه‌ی این ویدیو.

در این ویدیو خواهید دید:

  • بیت کوین چیست؟
  • بلاک چین چیست؟
  • آیا سرمایه گذاری بر روی بیت کوین آینده‌دار است؟
  • آیا تراکنش در بلاک چین ایمن است؟
  • آیا در آینده‌ی نزدیک بیت کوین می‌تواند جای ارزهای فیات را بگیرد؟

اگر پس از دیدن این ویدیو تصمیم گرفتید بر روی بیت کوین و یا سایر ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم با تیم مشاوره‌ی سرمایه‌گذاری بر بیت کوین و ارزهای دیجیتال «بینوست» تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.