تحلیل قیمت بیت کوین: دونالد ترامپ طی هفته گذشته نظر مخالف خود را با لایحه جدید سرانه دولت که به دنبال بسته کمکی 2 تریلیون دلاری ماه آوریل طرح شده بود، تغییر داد. وی تمایل خود را برای توافق با رهبران حزب مخالف دموکرات، که لایحه بسته محرک 2.2 تریلیون دلاری را پیشنهاد داده بودند، نشان داد. طبق گفته Axos، او به قانون گذاران ارشد حزب جمهوری خواه خود گفته بود که به دنبال یک “معامله بزرگ” با دموکرات‌ها است. در این مقاله به تحلیل قیمت بیت کوین پس از پیروزی و یا باخت ترامپ خواهیم پرداخت.

سابقه چهارساله ترامپ نشان می‌دهد که رویکرد او همواره در برابر شرایط ضعیف، ایستادن در مقابل بانک مرکزی این کشور برای کاهش نرخ بهره و در عین حال رجز خوانی درباره کاهش نرخ بیکاری و رشد بازار سهام بوده است؛ با توجه به این موضوع اگر ترامپ پیروز انتخابات شود احتمالا به حمایت خود از بسته‌های محرک اقتصادی ادامه خواهد داد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد تاثیرات بسته‌های حمایتی آمریکا بر روی ارزش دلار این مقاله را مطالعه کنید.

به گفته وال استریت ژورنال، رقیب دموکراتِ ترامپ، جو بایدن که معاون رییس جمهوری نیز بوده است، پیش از این برنامه 5.4 تریلیون دلاری خود را که شامل افزایش بودجه برای آموزش، مسکن، مراقبت‌های بهداشتی، مرخصی استحقاقی و رفع زیرساخت‌های در حال سقوط است، ارائه داده. کمپین بایدن متعهد شده است که بخش قابل توجهی از 1.5 تریلیون دلار بدهی دانشجویان فدرال آمریکایی را لغو کند.

کسری بودجه دولت ایالات متحده در سال مالی 2020 سه برابر شد و به 3.1 تریلیون دلار رسید؛ اقتصاددانان می‌گویند فدرال رزرو احتمالا در سال‌های آینده برای کمک به تامین اعتبار بودجه، به چاپ پول ادامه خواهد داد. کریس والیس، مدیر ارشد سرمایه گذاری Vaughan Nelson Investment Management (که یکی از شعبه های شرکت مالی Natixis فرانسه است) در این باره گفته: « از آنجا که هم دستِ سیاست گذاران و هم اقتصاد بسته است، راه‌های نجاتی که دو طرف قدرت در اختیار دارند بسیار محدود است. هیچ کس نگران کسری بودجه نیست.»

تحلیل گران وال استریت در هفته‌های اخیر درباره آنکه پیروزی کدام یک از این نامزدها به نفع بازار سهام خواهد بود به بحث پرداخته اند. اینکه بگوییم این رویداد چه تاثیری روی بیت کوین دارد آسان‌تر است، چرا که اغلب تحلیل گران بازار دارایی دیجیتال می‌گویند:

3 تریلیون دلار پولی که امسال به تازگی توسط فدرال رزرو چاپ شده به افزایش قیمت این رمزارز کمک کرده است.بیت کوین از سال گذشته تاکنون 63% سود داشته، این درحالی است که شاخص S&P 500 سهام ایالات متحده در همین زمان 9.4% سود کرده است.

مایک ویلسون ، استراتژیست ارشد سهام ایالات متحده در شرکت مورگان استنلی روز دوشنبه به CNBC گفت: «مهم نیست چه کسی در انتخابات پیروز شود، درهر صورت برای اطمینان از روند ریکاوری اقتصادی در سه ماهه اول به یک محرک دیگر نیاز خواهیم داشت.»

ایان شفردسون ، اقتصاددان بزرگ پانتئون، روز دوشنبه در گزارشی نوشت: « سر و کله لایحه کمکی بعدی احتمالا تا اوایل ماه فوریه پیدا نخواهد شد، اما این محرک در راه است و هرچه دیرتر بجنبد، بزرگ‌تر خواهد شد» و به احتمال زیاد هزینه زیادی روی دوش فدرال رزرو خواهد گذاشت.

ماتی گرینسپان، بنیانگذار شرکت تحقیقاتی Quantum Economics، هفته گذشته در یادداشتی خطاب به مشتریان خود اظهار داشت: « این‌طور به نظر می‌آید که برای بازار مهم نیست چه کسی پیروز این میدان خواهد بود. همه سرمایه گذاران به فکر این محرک اقتصادی هستند که ظاهرا هر دو طرف مایل به ارائه آن هستند.»

تا بهبود اقتصادی مسیری طولانی در پیش است. حدود 12.6 میلیون آمریکایی در پایان ماه سپتامبر بیکار بودند، که بیش از دو برابر رقم ابتدای امسال، پیش از پاندمی کرونا است. اکنون نیز برخی از متخصصان بهداشت نسبت به موج جدید مبتلایان به ویروس کرونا هشدار می‌دهند که می‌تواند سبب کاهش اعتماد مصرف کننده یا اعمال قرنطینه های جدید شود که خود سبب کاهش تولید، خواهد شد.

اگر دولت فدرال تریلیون‌ها دلار خرج اقتصاد نکند، شاهد فروش گسترده در سطح بازارهای سهام و اوراق قرضه خواهیم بود. کاهش “نقدینگی” بازار در این ابعاد ممکن است فدرال رزرو را مجبور کند خریدهای دارایی ماهانه‌ی خود را افزایش دهد یا اشکال جدیدی از وام اضطراری را ارائه دهد. بانک فدرال در حال حاضر ماهانه 120 میلیارد دلار از اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا و اوراق بهادار رهنی را خریداری می‌کند، این مقدار هزینه در سال به 1.44 تریلیون دلار می‌رسد.

نتیجه تحلیل قیمت بیت کوین ؟ رای دهندگان در نهایت دو گزینه خواهند داشت: ترامپ و بایدن. اما بیت کوین در هر دو صورت پیروز است.

دسته بندی شده در:

در اینستاگرام بینوست جدید ترین مطالب را به صورت خلاصه و روزانه دریافت کنید