10 اشتباه در ترید کریپتو

۱۰ اشتباه در ترید کریپتو

اکثر تریدرها که در زمینه ی ارزهای رمزنگاری شده دارایی های دیجیتالی دارند ، در پرتفولیو (portfolio) آنها تعادل وجود ندارد. در موقعیت‌هایی این چنینی عدم برنامه ریزی درست مانعی برای عدم موفقیت است. در این مطلب به ۱۰ اشتباه رایج که تریدرهای مبتدی در ترید کریپتو باید به هر قیمتی از آن اجتناب کنند اشاره شده است.

بازار کریپتو موانع بسیار کمی برای ورود دارد ، به این معنی که هر کس با اتصال به اینترنت، تلفن هوشمند، کامپیوتر و کمی سرمایه از لحاظ تئوری می تواند یک تریدر شود. متاسفانه، بسیاری از این مبتدیان درس های سختی را می‌آموزند و متحمل ضرر و زیان می شوند. اگر شما هم به دنبال ورود به این دنیا هستید اما اطلاعات کافی ندارید به شما پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. یادتان باشد اگر ۱۰ اشتباه زیر را انجام دهید در ترید کریپتو  ورشکسته خواهید شد.

ترید کریپتو

  1. شروع به کار با پول واقعی باشد نه به وسیله‌یpaper trading 

هیچ دلیلی وجود ندارد هنگامی که یک تریدر مبتدی می‌تواند از منابع  و پلتفرم‌های نامحدود paper trading (این پلتفرم‌ها به شما اجازه می‌دهند به صورت تمرینی ترید کنید بدون اینکه نیاز باشد از پول واقعی استفاده کنید.) که یکی از معروف‌ترین آنها Tradingview  است، استفاده کند .

پول واقعی برای تمرین کردن خرج کند . هر کسی که علاقه‌مند به معامله‌ی حرفه ای باشد  ابتدا باید سیستمی ساده از دستورالعمل‌ها را برای ورود ، خروج و مدیریت ریسک خود تهیه کند. این کار نباید با پول واقعی انجام شود.

آنقدر paper trade انجام دهید تا دیووانه شوید پس از دیوانگی نیز به این کار ادامه دهید تا تمام قوانین ترید کردن را یاد بگیرید

  1. معامله‌ی بدون ضرر

معامله‌گران مبتدی تمایل دارند که به‌صورت احساسی تجارت کنند و این امر در امتناع پذیرش ضررهایشان نمایان می شود. اساسی‌ترین مهارتی که یک تریدر باید از آن برخوردار باشد  توانایی پذیرش ضرر و ادامه و جبران در تجارت بعدی است. دلیل اصلی که تریدرها سرمایه‌ی خود را از دست می‌دهند، عدم انجام این کار است.

 به ضرر کردن پایان دهید و هنگامی که معامله ای مخالف نظر شما انجام شد آن را جابه‌جا نکنید  زیرا این رفتار احتمالاً حساب شما را خالی خواهد کرد

  1. عدم حفظ تعادل

معامله‌گران موفق یک پرتفولیو خود را به صورت متعادل حفظ می کنند.به عنوان مثال یک تریدر موفق در این مورد  این گونه توضیح می‌دهد:

 من شخصاً فقط ۱۰٪ از دارایی های خود را به‌صورت کریپتو دارم. در سبد سهام (portfolio) کریپتوی من، ۷۰٪ دارای اعتبار بلند مدت بوده (آن هم به خاطر ارزش بالای بیت کوین است)،  ۱۵٪ بصورت نقدی و ۱۵٪ برای اهداف تجاری است. من فقط با ۱۵٪ از پرتفولیو خود تجارت می کنم و کل ارزش خالص این سبد سهام ۱۰٪ است.

 تعادل دوباره فرآیند بازگشت سبد سهام شما به تخصیص دارایی مورد نظر خود است، همان طور که در برنامه‌ی سرمایه‌گذاری شما مشخص شده است. به دست آوردن تعادل دوباره دشوار است.

زیرا ممکن است شما وادار به فروش بخشی از دارایی‌هایی که عملکرد خوبی دارند، شوید و بیشتر از کلاس دارایی های بدترین عملکرد خود را بخرید. این اقدام متضاد برای بسیاری از تریدرهای  مبتدی بسیار دشوار است.

در ترید کریپتو ، افراد با قرار گرفتن در مکان و زمان مناسب ، به این فکر می کنند که بتوانند زندگی خود را تغییر دهند

  1. افزوده شدن به یک ترید زیان دیده

سرمایه گذاری و تجارت متفاوت از هم هستند! سرمایه‌گذاران به طور متوسط با افق فکری طولانی مدت موقعیت‌های نزولی در دارایی ها را بررسی می کنند. تریدرها، سطحی از ریسک را برای معاملات خود تعریف کرده اند. هنگامی که ضرر آنها به سطحی که برای خود تعریف کردند برسد، ترید باطل شده و آنها باید به دارایی دیگری منتقل شوند.

به عنوان یک تریدر هرگز از میانه رو بودن خارج نشوید.

  1. نداشتن یک برنامه ریزی معاملاتی

تریدرهای موفق برنامه دارند، بخشی از ترید کردن با برنامه این است که برنامه‌ای که دارید پاسخ‌گوی اقدامات شما باشد. تنها راه برای انجام این کار ، ثبت جزئیات یک ترید است. این کار یکی از بهترین روش ها برای یادگیری و جلوگیری از تکرار اشتباهات در ترید کردن است.

یک دفتر برنامه ریزی معاملاتی داشته باشید و در مواقع نیاز به آن رجوع کنید. روند فکری خود ، وضعیت احساسی و نتایج تریدهای خود را با دقت ثبت کنید. این امر فوق العاده کمک کننده خواهد بود.

  1. ریسک بیش از حد معمول

در ترید کریپتو  افراد  به این فکر می‌کنند که بتوانند زندگی خود را با قرار گرفتن در مکان و زمان مناسب تغییر دهند. در نتیجه ، آنها به ترید کریپتو روی می‌آورند و با تمام دارایی که دارند بر روی کریپتو سرمایه گذاری می‌کنند درست مانند خرید بلیت بخت آزمایی!!

  1. کمبود سرمایه

همان طور که می‌دانید برای درآمدزایی به پول نیاز است!! بسیاری از تریدرهای مبتدی، بدون این که از جایشان تکان بخورند و تلاشی کنند انتظار دارند که پول به سمت آنها برود!  این امر یک تفکر اشتباه است ، مگر اینکه آنها از قبل سرمایه ی قابل توجهی برای تجارت داشته باشند.

تریدری که می‌خواهد حرفه‌ای باشد یاید بتواند از کل زندگی خود با ترید کردن، حمایت کند. یعنی یک تریدر حرفه‌ای باید بتواند از سود تجارت‌هایش هزینه های زندگی خود را تامین کند،  بدون آنکه به سرمایه‌ای که برای ترید کردن در نظر گرفته دست بزند. در بیشتر نقاط جهان ، این کار نیازمند حداقل ۵۰ هزار تا ۱۰۰ هزار دلار سرمایه برای تجارت است و سود ثابت آن ماهانه ۱۰٪ باشد. در واقعیت ، دستیابی به این کار بسیار دشوار است. در نتیجه ، بسیاری از تریدرهای  مبتدی هنگامی که بازده مورد انتظار از معاملات را مطابق با نتایج واقعی تولید شده  نتوانند کسب کنند تحت فشار زیادی قرار می گیرند.

بیشتر تریدرهای کریپتو به‌صورت کورکورانه از افراد غریبه در توییتر تبعیت می کنند.

  1. استفاده از اهرم فشار

این کار را نکنید !!! طبق یک کلیشه مشهور سرمایه گذاری ، اهرم،  یک شمشیر دو لبه است زیرا هم می تواند بازده  معاملات سودآور را افزایش داده و  هم باعث تشدید از دست دادن معاملات و ضرر و زیان شود. اهرم فقط باید توسط معامله گران حرفه ای به کار گرفته شود که سال‌ها سودآوری داشته اند.

  1. اقدام به طرح معامله و شاخص هایی که به وضوح درک نشده اند

تریدرهای مبتدی در تجزیه و تحلیل های فنی افتضاح عمل می کنند. آنها غالباً الگوهای موجود در نمودارها را که وجود ندارند یا براساس متن و قرار گیری نمودار نادرست هستند ، به اشتباه شناسایی می کنند. معامله گران مبتدی باید یک سیستم بسیار ساده برای ترید کردن، ایجاد کرده و از تصمیم گیری در مورد الگوها و یا شاخص هایی که آنها را کاملاً درک نمی کنند ، خودداری کنند. با پشتیبانی و مقاومت ساده شروع کرده و یا از اندیکاتور هایی که میانگین تحرکات را به وضوح مشخص کرده اند استفاده کنند.

همچنین می‌توانید برای آشنایی با اندیکاتور RSI این مقاله را مطالعه کنید.

  1. تبعیت از ازدحام

یکی دیگر از اشتباهات رایج که تریدرهای مبتدی مرتکب می شوند این است که آنها کورکورانه از جمعیت تبعیت می کنند. به این ترتیب، آنها به دلیل ترس از دست دادن سرمایه‌های خود متحمل پرداخت مبالغ زیادی می شوند. تریدرهای با تجربه عادت دارند که وقتی یک تجارت خیلی شلوغ می شود از آن خارج شوند. معامله گران مبتدی ، ممکن است مدت ها بعد از اینکه سرمایه آن ها از دست رفت همچنان نیز در یک ترید باقی بمانند. آنها ممکن است در سرمایه گذاری از عدم اعتماد به نفس برخوردار شوند.

همانطور که پیش تر مورد بحث قرار گرفت ، بیشتر تریدرهای کریپتو به‌صورت کورکورانه از افراد غریبه در توییتر تبعیت می کنند. هیچ راه مطمئن  وجود ندارد که دارایی هایی که به سختی بدست آمده اند توسط افرادی که خود را پشت آواتارها پنهان کرده اند و برای اهداف خود شما را به بازی میگیرند به سرقت نرود.

کی دیگر از اشتباهات رایج که معامله گران مبتدی مرتکب می شوند این است که آنها کورکورانه از جمعیت تبعیت می کنند.

نتیجه:

ترید کریپتو سخت است. با این وجود ، اگر به درستی از سرمایه استفاده شود و اقدامات لازم برای یادگیری تجارت و مدیریت ریسک را انجام دهید،می‌توانید موفق شوید و تجارت سودآوری داشته باشید. نکته کلیدی داشتن یک برنامه ریزی معاملاتی درست است، مهم نیست که چه اتفاقی بیفتد، همواره از این برنامه ریزی معاملاتی استفاده کنید.

 به همین دلیل بهترین کار این است که با تیم مشاوره‌ی مالی قبل از سرمایه‌گذاری کردن ارز دیجیتال مشورت کنید تا این تیم به شما بگوید بهترین راه و کم ریسک‌ترین روش برای سرمایه‌گذاری چیست. تیم مشاوره‌ی سرمایه گذاری ارز دیجیتال بینوست، یک تیم مشاوره‌ی حرفه‌ای در حوزه‌ی مالی است  این تیم می‌تواند به شما کمک کند تا در کوتاه‌ترین زمان  یک سود خوبی به دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.