با آنکه برخی از افراد همچنان درباره نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده  مطمئن نیستند، رسانه‌های اصلی و آسوشیتدپرس جو بایدن، معاون رییس جمهوری سابق، را به عنوان رییس جمهور اعلام کرده‌اند.اما به نظر شما رویکرد دولت جدید آمریکا به ارز دیجیتال چه خواهد بود؟

اما با وجود ابهامات حول این موضوع، معامله گران و تحلیل گران به دنبال آنند که بدانند با روی کار آمدن دولت بایدن چه چیزی در انتظار ارز دیجیتال است و تقریبا همگی به این نتیجه رسیده‌اند رییس جمهوری که هیچ چیزی درباره کریپتو نمی‌گوید بهتر از رییس جمهوری است که مدام آن را بی مایه می خواند.

کیائو ونگ (Qiao Wang)، مدیر DeFi Alliance، با اشاره به اینکه ترامپ در گذشته توییت‌های منفی ای درباره بیت کوین و لیبرا کرده است، خوشحالی خود را از باخت او ابراز کرد و نوشت:

« این حقیقت که ترامپ و وزیر خزانه داری رویکرد خصمانه ای نسبت به بیت کوین دارند، او را تماما تبدیل به کاندید نامناسبی می‌کند. البته درباره سنا همچنان می تواند بحث کرد. می‌توان استدلال کرد که احتمالا دموکرات‌ها تورمی ایجاد خواهند کرد که برای بیت کوین خوب است.»

مایک نووگراتز (Mike Novogratz)، سرمایه گذار، با تایید اینکه دولت دموکرات برای ارز دیجیتال خوب خواهد بود گفت پیش رفتن بسته محرک به روایت معروف «ضد تورم بودن بیت کوین» قوت می بخشد. پس به نظر می‌رسد رویکرد دولت جدید آمریکا به ارز دیجیتال مثبت است.

شبکه تحلیلی خبری بیت کوین پیش تر گزارش داده بود که دولت آینده جو بایدن احتمالا بازارها را تقویت خواهد کرد زیرا سبب کنار رفتن ابهامات شده و امیدها به بسته های حمایتی بیشتر را نیز افزایش می دهد؛ با این حال این اتفاقات می تواند از طریق تقویت دلار با رمزارزها در تقابل باشد.

به علاوه گمانه زنی هایی گسترده ای درخصوص تمایل منصوبان اصلی دولت آینده به کریپتو وجود دارد. جیک چروینسکی (Jake Chervinsky) ، مشاور عمومی Compound، خاطرنشان کرد کسانی که رییس جمهور منتخب در آینده منصوب خواهد کرد مهم تر از نظرات شخص خود رییس جمهور است.

به گزارش پولتیکو (Politico) گری گنسلر (Gary Gensler)، رئیس سابق CFTC و از منصوبات اوباما که به دلیل اجرای قوانین سختگیرانه وال استریت در بحران مالی سال 2008 شهرت یافته است، بخشی از تیم جو بایدن خواهد بود. خبرگزاری‌های بزرگ نیز دو هفته پیش گزارش کردند که لائل برینارد (Lael Brainard)، اقتصاددان و رییس سابق فدرال رزرو که مدیریت تلاش مترشکی را با MIT در زمینه ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC ها) بر عهده داشت، یکی از اولین گزینه ها برای وزارت خزانه داری است.

اگر شما هم تصمیم گرفتید که سرمایه گذاری بیت کوین داشته باشید، قبل از انجام هر کاری با تیم مشاوره‌ی بینوست تماس بگیرید. این تیم با تجربه‌ی بالایی که دارد می‌تواند به شما کمک کند تا بهترین سرمایه‌گذاری را در این حوزه داشته باشید.

دسته بندی شده در:

برچسب شده در:

در اینستاگرام بینوست جدید ترین مطالب را به صورت خلاصه و روزانه دریافت کنید