بیت کوین یک فرصت طلایی برای سرمایه گذاری است

سرمایه گذاری بر بیت کوین یک فرصت طلایی است

به نظر شما در دورانی که ویروس کرونا اقتصاد جهان را تغییر داده است سرمایه گذاری بر بیت کوین درست است و یا اشتباه؟ برای پیدا کردن جواب این سوال در ادامه‌ی این مقاله با ما همراه باشید.

ابتدا می خواهیم شما را با سخنانی از دیوید جی لایبوویتز در زمینه بیت کوین آشنا کنیم. این فرد بنیانگذار گروه Lebo TC Ledger است.

من کار خود را در ۳۹ سالگی به عنوان یکی از معامله گران در وال استریت در تابستان سال ۱۹۸۱ آغاز کردم. چرخه هایی که در این زمینه وجود دارد بی پایان است. من فعالیتم را به عنوان یکی از اعضای فدرال در پل والکر برای افزایش نرخ صندوق های فدرال تا ۲۰ درصد آغاز کردم.

اقدامات بانک مرکزی به عنوان مثال: پایین آمدن نرخ بهره مربوط به اقتصادهای وابسته به نفت  و چیزهایی از این قبیل عامل اصلی شناسایی ترندها، میزان ارزش دارایی‌ها و مدیریت ریسک برای من بود. هر چند امروزه همه‌ی این ارزش ها از بین رفته است.

این ارزش ها ابتدا توسط سیاست‌های بسیار بد و شکست خورده‌ی رئیس فدرال قبلی آقای بن برناکه(Ben Bernanke) برای مقابله با رکود بزرگ اقتصادی تضعیف شد در نهایت نیز توسط رئیس فدرال کنونی آقای جروم پاول(Jerome Powell) با پیشنهاد وام‌های بلاعوض برای کمک به اقتصاد کشور در دوران کووید ۱۹ کاملا از بین رفت.

در دوران کرونا سرمایه گذاری بر بیت کوین به نظر تصمیم درستی می رسد.

سیاست های جهانی  امروز بانک مرکزی به صورت  تئوری پولی مدرن( براساس این نطریه چون عرضه پول در دست دولت است او می‌تواند هر طور که می‍خواهد این پول را کنترل کند.) ایجاد شده است. همچنین تسهیل درخواست های مالی دولت های فیات(فیات به ارزهایی که پشتوانه ندارند و دولت ها به این نوع ارزها اعتبار می دهند به عنوان مثال: دلار، ریال، پوندو.. ارزهای فیات هستند.)  با جابجایی نقطه های اعشاری بر روی ترازنامه باعث بدهی های بسیار زیاد برای دولت ها شده است. بار بدهی جهانی اکنون از یک نقطه مهم فراتر رفته است و نرخ بهره، مجاز نخواهد بود از صفر درصد بیشتر شود چرا که دولت های جهان هرگز نمی توانند هزینه های بدهی های خود را بپردازند. چه برسد به اینکه خودشان هم در این زمینه بدهی داشته باشند.

بهبود شرایط بیت کوین با توجه به کرونا

ویروس کرونا احتمالا بزرگترین شوکی است که به اقتصاد جهان وارد شده است.  به نظر می‌رسد تا به امروز جهان با چنین شرایط اقتصادی روبه رو نشده بود. اقتصاددانان برجسته جهان انتظار دارند که ریکاوری اقتصاد به دلیل چاپ نامحدود پول توسط بانک‌های مرکزی به صورت نمودار L دربیاید و چندین سال طول بکشد تا دوباره اقتصاد بتواند احیا شود.  احتمالا درصد بیکاری در یک بازه‌ی زمانی چند ساله  بسیار رشد خواهد کرد و زمانی که «شرایط عادی جدید» آمد بسیاری از شغل‌ها از بین خواهند رفت.

همه اینها دلیل بر ناامیدی نیست. با بیان سخنان پاول باید اقدامات دولت برای از بین بردن عواقب این بیمار بر روی اقتصاد همه جانبه و نامحدود باشد. منطقی است که پیش بینی های مربوط به پروژه‌هایی از نوع FDR  شامل هزینه های  زیرساختی و همچنین ساماندهی های مجدد هم خواهد بود. زنجیره های محدود در این زمینه همانطور که گاهی اوقات ناامید کننده هستند ممکن است که واکنش های سیاسی را نیز برانگیخته کنند. به عنوان مثال یکی از واکنش‌های سیاسی در سال ۲۰۱۰ توسط یک بانک ژاپنی اتخاد شد، براساس این تصمیم به بانک مرکزی اجازه خرید  EFT ها داده شد

با از بین رفتن بازازهای درآمد ثابت جست‌وجو برای فرصت‌های جایگزین سرمایه‌گذاری آغاز شده است.

در ۶ آوریل ، جانت یلن(Janet Yellen) ، رئیس پیشین فدرال رزرو ، در مصاحبه ای گفت: شاید کنگره مجدداً اختیاراتی را که فدرال رزرو در رابطه با دارایی ها دارد را بررسی کند. اگر دولت آمریکا از طریق خرید مستقیم سهام یا ETF سهام ، بازار سهام را حمایت و پشتیبانی کند ، این بحران حل نمی شود ، اما کف زیر بازار سهام عدالت قرار می گیرد.

نرخ بهره جهانی برای بدهی “تضمین شده” دولت نزدیک به صفر (یا منفی) بوده است ، دارایی با درآمدهای ثابت ناپدید شده است. که پیامدهای این اتفاقات بسیار زیاد بوده است.

اوراق بهادار سرمایه گذاری(Investment portfolios) که در طول تاریخ وظیفه تقسیم درآمدهای ثابت و سرمایه گذاری سهام با تعادل مبتنی بر جهت گیری ریسک و افق را داشته است ، اکنون در تلاش است تا بازده از دست رفته را جایگزین کند. با توجه به اوراق قرضه  بهادار دنیا ، دارایی های دارای درآمد ثابت که هنوز بازده معاملاتی دارند دارای یک ریسک هستند که بیشتر شبیه سهام آن است تا جریان نقدی سازگار با بازده درآمد .

به نظر شما سرمایه در سال ۲۰۲۰ از کجا تامین خواهد شد؟ برای پاسخ این سوال در ادامه با ما همراه باشید.

انتقال مجدد پورتفولیو(Portfolio):

برخی از پیامدهای سرمایه گذاری آشکار به نظر می رسد. بازار سهام ، هنگامی که طبقه پیدا کرد ، باید مانند آن که از رکود بزرگ خارج شد ، تجمع کند. در مورد امروز ، به طور بالقوه سه ستون حمایت از حقوق صاحبان سهام وجود دارد: دستگاه‌های چاپ پول که ۲۴ ساعته در حال فعالیت هستند،. وجوه حاصل از دارایی های درآمد ثابت در حال از بین رفتن هستند و پتانسیل خرید سهام عدالت تحریم شده توسط دولت. تمام این اتفاقات ثابت می‌کند که صعودهای تاریخی در سهام P / E احتمالاً در روند عجله سرمایه گذاری در آینده کمرنگ خواهد شد.

برای سرمایه گذاری بر بیت کوین می توانید با تیم مشاوره خرید بیت کوین «بینوست» تماس بگیرید.

دارایی های جایگزین چیست؟ املاک و مستغلات، اولین گزینه‌ی جایگزین برای دارایی‌ها است اما به دلیل فرهنگ جدید دورکاری و رعایت کردن فاصله اجتماعی در حال تغییر کردن است.  به طور کلی به نظر می‌رسد ویروس کرونا در حال تغییر انسان‌ها در برابر فروشگاه ، رستوران ها ، هتل ها ، تئاترها ، استادیوم ها و… شده است.  براساس نظر کارشناسان تمام این دلایل و نرخ بهره بسیار پایین به سود بخش املاک و مستغلات خواهد بود.

به نظر می‌رسد ارزش طلا به دلیل اینکه یک پروتفولیو ایمن است  صعود پیدا کند (بالاتر از ۲،۰۰۰ دلار در هر اونس) البته ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین نیز می‌تواند یک پروتفولیو ایمن در دوران کووید نوزده باشد.

بیت کوین

برای اولین بار در سال ۲۰۰۸ وایت پیپر(به مقاله‌ای که در مورد هر ارز دیجیتال نوشته می‌شود اصطلاحا white paper گفته می‌شود.) بیت‌کوین به میان آمد. درست در دوران رکود اقتصادی جهان و ورشکسته شدن بانک‌ها نوع جدیدی از ارز به نام ارزهای دیجیتال (cryptocurrency ) متولد شد. همچنین این ارز دیجیتال توانست به عنوان یک دارایی نیز شناخته شود.

Cryptocurrency سومین مرحله در تکامل اینترنت و به دنبال ایمیل و مرورگر وب آمده است. آنالوگ به ایمیل (یک سرویس پیام رسانی رایگان بیست و چهار ساعته در اینترنت)، بیت کوین (BTC)یک سرویس پرداخت همتا به همتا رایگان که با استفاده از اینترنت به صورت ۲۴ ساعته  کار می‌کند.

برخی از افراد بیت کوین را ارز دیجیتال،طلای دیجیتال و یا پول الکترونیکی معرفی کرده اند اما در هر صورت بیت کوین یک صندوق پولی است که هیچ دولت و یا سازمانی به آن احاطه ندارد.

بیت کوین صندوقی  است با پول همیشه در دسترس ، قابل تقسیم تا هشت رقم اعشاری . با هر موبایل هوشمند و یا کامپیوتری ، کاربران می توانند از هرجای دنیا به صندوق های دیجیتال خود که در اینترنت ذخیره شده، دسترسی پیدا کنند. صاحبان بیت کوین در اصل بانک خودشان را دارند که خود آنها نیز این بانک را اداره می‌کنند. فقط با یک رمز عبور در سر شخص ، مرزهای فیزیکی بدون ترس از مصادره  قابل عبور است.

بیت کوین یک محافظ در برابر بازپرداخت ارزهای فیات توسط دولتها و بانکهای مرکزی آنها است. ساخت آن دارای عرضه محدود است (تنها ۲۱ میلیون بیت کوین از این پس ایجاد می شود) و از این رو یک دارایی دیجیتال کمیاب است که به مرور زمان ارزش این ارز دیجیتال افزایش پیدا می‌کند.

تعدادی از ناظران اظهار داشته اند که بیت کوین باید سبد های سرمایه گذاری یک درصد به بیت کوین اختصاص  داشته باشد.

اگر یک سبد سرمایه گذاری متعادل سهام و اوراق قرضه از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ سهمی ۵ درصدی به بیت کوین داشته باشد ، در این حالت پرتفولیو سبد دوبرابر افزایش خواهد داشت.

برخی از کارشناسان به بیت کوین، طلای شماره دو می‌گویند. حتی شاید بتوان گفت که بیت کوین از طلا برای سرمایه گذاری بهتر است زیرا همان طور که خریدن طلا گران است؛ نگه داری کردن آن و حمل و نقل آن نیز گران است همچنین برای خرید روزمره نمی‌توان از طلا استفاده کرد. درحالی که بیت کوین نه حمل و نقلش ونه نگه داری اش هزینه بر است همچنین از این ارز دیجیتالی می‌توان برای خرید روزانه استفاده کرد.

مارکت کپ طلا برای هر انس ۱۷۰۰ دلار، تقریبا ۹ تریلیون دلار است، اگر مارکت کپ بیت کوین به ۱۰ درصد مارکت کپ طلا برسد، ارزش هر بیت کوین ۴۲۰۰۰ دلار خواهد بود در صورت برابر شدن با طلا ، یک بیت کوین به ارزش ۴۲۸،۰۰۰ دلار / BTC خواهد شد.

به بیت کوین طلای مجازی گفته می شود به همین دلیل سرمایه گذاری بر بیت کوین سود زیادی خواهد داشت.

نگاهی به آینده

با تخریب بازارهای درآمد ثابت ، جستجوی آلفای قابل سرمایه گذاری آغاز شده است. سیستم بانکی یک کلاس دارایی را از دست داده است که سهم عظیمی از هزینه های سالانه خود را از طریق این دارایی‌ها تامین می‌کرده است.

هر چند مدت زمان زیادی از میان آمدن بیت کوین نمی‌گذرد اما این ارزدیجیتال به سرعت بالغ شده است و در حال حاضر برخی از بانک‌های بین المللی و مدیران صندوق‌های ریسک بیت کوین را برای سرمایه گذاری انتخاب کردند. بیت کوین در دسامبر سال ۲۰۱۷ با ۲۰،۰۰۰ دلار / BTC صعود کرد. با تسریع در تصویب به نظر می‌رسد ارزش هر بیت کوین به k / BTC9 نیز برسد.

نگرانی های امنیتی از هک شدن و سرقت به محض شروع مبادلات عمده ارزدیجیتال و پیشنهاد متولیان برای بیمه کردن این نوع مبادلات ناپدید شده است.

ارزش بیت کوین به عنوان یک سرمایه گذاری امن (و با ثبات) با توجه به ارزش اخیر سهام، قیمت نفت و بازپرداخت ارزهای ارزی فیات به عنوان  یک ذخیره ارزش منفی  ، مجدداً مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد.

بینوست می تواند به شما در مورد سرمایه گذاری در بلاک چین(blockchain) کمک کند.

به طور کلی به نظر می‌رسد در دورانی که ویروس کرونا جهان را در برگرفته سرمایه گذاری بر بیت کوین عاقلانه و سودآور به نظر می‌رسد. اگر شما هم به دنبال سرمایه گذاری  بر روی بیت کوین هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم با تیم مشاوره خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال «بینوست» مشورت کنید این تیم می‌تواند به شما کمک کند تا بهترین خرید و سرمایه گذاری در دنیای ارز دیجیتال را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.