شباهت طلا و بیت کوین

آیا می‌دانستید به بیت کوین طلای دیجیتال گفته می‌شود؟ به نظر شما شباهت طلا و بیت کوین چیست؟ آیا بیت کوین در آینده می‌تواند به اندازه‌ی طلا ارزشمند باشد و یا خیر؟

برای پیدا کردن پاسخ سوال بالا به شما پیشنهاد می‌کنیم ویدیوی زیر را ببینید تا به خوبی بتوانید شباهت طلا و بیت کوین را کشف کنید. در این ویدیو آمده است که دلیل شباهت این دو عبارت است از:

  • هر دوی این دارایی‌ها عرضه‌ی محدودی دارند. به عبارتی همان طور که میزان طلا در پوسته‌ی زمین بسیار ناچیز است و همچنین رو به اتمام است. در جهان نیز تنها 21 میلیون بیت کوین وجود دارد که حدود 80درصد این مقدار در چرخه بیت کوین در گردش است و تنها 20 درصد از این ارز دیجیتال برای استخراج مانده است.

این موضوع تنها شباهت طلا و بیت کوین است. اما منابع تقاضا برای بیت کوین و طلا با یکدیگر بسیار متفاوت است. به طور کلی موراد تقاضا طلا عبارت است از:

  1. جواهرات
  2. سرمایه گذاری
  3. بانک های مرکزی
  4. تکنولوژی

به دلیل آن که محل تقاضای طلا قابل حدس است، قیمت طلا نیز یک روند قابل شناسایی دارد. به عنوان مثال همیشه قیمت طلا در عیدها و مراسم مذهبی افزایش پیدا می‌کند دلیل آن نیز افزایش تقاضای طلا در این ایام هست.

اما الگوی تقاضا بیت کوین مبهم‌تر است. لازم به ذکر است الگوی تقاضای بیت کوین بر روی بلاک چین است. این بدان معناست که برخلاف طلا که الگوی قیمتی‌اش قابل پیش بینی بود، الگوی قیمتی بیت کوین غیر قابل پیش بینی است و می تواند ناگهان بسیار افزایش و یا کاهش پیدا کند.

به عنوان مثال در سال های میان 2017 تا 2019 ارزش بیت کوین به 19هزار و 500دلار نیز رسید. البته در سال 2019 ارزش هر بیت کوین بسیار افت کرد و در بازار هر کوین به اندازه‌ی 3هزار و 100 دلار مبادله می‌شد. دلیل ابن نوسانات قیمت توجه بیشتر رسانه‌ها به ارزهای دیجیتال بود.

به طور کلی همان طور که در این مقاله خواندید هر چند طلا و بیت کوین به یکدیگر شباهت‌هایی دارند اما تفاوت این دو دارایی در بازار عرضه است. برای اطلاعات بیشتر در مورد شباهت طلا و بیت کوین و همچنین تفاوت میان این دو به شما پیشنهاد می‌کنیم ویدیوی زیر را ببینید.

همچنین اگر تصصمیم گرفتید که به دلیل تورم بسیار زیاد در ایران بر روی بیت کوین سرمایه گذاری کنید اولین کاری که باید انجام دهید تماس با تیم بینوست است. بینوست با بیش از 15سال تجربه در حوزه‌ی مالی و ارزهای دیجیتال می تواند به شما کمک کند تا بهترین سرمایه گذاری بر بیت کوین را داشته باشید.

دسته بندی شده در:

در اینستاگرام بینوست جدید ترین مطالب را به صورت خلاصه و روزانه دریافت کنید