صندوق سرمایه‌گذاری مشترک به زبان ساده

اگر به تازگی تصمیم گرفتید که سرمایه گذاری را شروع کنید یکی از بهترین گزینه‌ها برای شما صندوق سرمایه‌گذاری مشترک(Mutual Funds ) است. در این نوع صندوق‌ها ریسک کاهش پیدا می‎‌کند و احتمال اینکه شما سرمایه‌ی تان را از دست دهید بسیار کمتر است.

همان طور که از نام این صندوق مشخص است. هر سرمایه‌گذار می‌تواند هر اندازه که می‌خواهد در صندوق سرمایه‌گذاری کند و به اندازه‌ی سهمش نیز از این صندوق سود کسب خواهد کرد.

شاید بتوان گفت صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک برای افراد مبتدی و ریسک‌گریز گزینه‌ی بسیار مناسبی است. یک صندوق سرمایه‌گذاری مشترک سرمایه‌ی اضافی افرادمردم عادی را از دست‌شان جمع می‌کند و به ازای آن به آنها سهام می‌دهد.

به طور کلی سرمایه‌‌گذاری در این صندوق‌ها مزایای بسیار زیادی دارد که برخی از این مزایا عبارت است از:

  • نقدشوندگی بالا: یکی از ویژگی‌هایی که یک سرمایه‌گذاری خوب باید داشته باشد این است که در کوتاه‌ترین زمان سرمایه‌گذار بتواند آن را به پول نقد تبدیل کند که این ویژگی در مورد صندوق سرمایه‌گذاری مشترک صدق می‌کند.
  • دسترسی آسان: همان طور که در ابتدا نیز به آن اشاره کردیم صندوق سرمایه گذاری مشترک برای افراد تازه کار در این حوزه بسیار مناسب است یکی از این دلایل این است که شما به راحتی می‌توان اوراق یک صندوق سرمایه‌گذاری مشترک را خریداری کنید حتی برخی از بانک‌ها نیز این نوع صندوق را دارند که این کار را برای افراد علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در این صندوق آسان می‌کند.
  • متنوع بودن: هنگامی که شما در یک صندوق سرمایه گذاری تصمیم به سرمایه‌گذاری می‌گیرید در حقیقت تنها بر روی یک سهام و یک اوراق قرضه سرمایه‌گذاری نمی‌کنید بلکه برروی مجموعه‌ای از اوراق و سهام سرمایه‌گذاری می‌کنید که همین موضوع ریسک را پایین می‌آورد و احتمال اینکه شما ضرر بزرگی را ببینید به شدت کاهش می‌دهد.

اگر به دنبال یادگیری صندوق سرمایه‌گذاری مشترک به زبان ساده هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم ویدیوی زیر را مشاهده کنید.

یکی دیگر از انواع سرمایه گذاری‌های پرسود سرمایه گذاری ارز دیجیتال است، اگر می‎خواهید سرمایه گذاری ارز دیجیتال داشته باشید به شما پیشنهاد می‌کنیم که با تیم مشاوره‌ی سرمایه گذاری ارز دیجیتال بینوست تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.