BINVEST EN

صندوق سرمایه گذاری غیرمتمرکز BGC چیست؟

طلا دارایی ایست که قدمت بالایی دارد، محدود است و از دید سرمایه گذاران سنتی کم ریسک و مطمئن محسوب می گردد. از این رو کالایی گرانبها محسوب شده و قیمت آن طی سالیان متمادی افزایش قابل توجهی داشته است. از طرفی ارزهای دیجیتال نوظهور هستند و علیرغم افزایش قیمت شدید آنها طی سالیان گذشته، همچنان از دیدگاه سرمایه گذاران سنتی پرریسک و نامطمئن محسوب می گردند. تیم بینوست در این صندوق درصدد آن است که با تخصیص بخش اعظمی از پورتفوی به طلا و بخش کوچکی از پورتفوی به ارزهای دیجیتال، از نوسانات این دو کلاس دارایی نسبت به هم استفاده کند و ارزش صندوق را افزایش دهد. افزایش قیمت آهسته و پیوسته طلا که یک دارایی کم ریسک و مطمئن است، در کنار نوسانات شدید قیمت ارزهای دیجیتال، پورتفوی جذابی را برای سرمایه گذاران ایجاد می نماید. این صندوق مناسب سرمایه گذارانی است که به دنبال داشتن یک پورتفوی کم ریسک و در عین حال اختصاص بخش کوچکی از آن به دارایی های پرریسک می باشند.

نمای کلی

هدف هدف صندوق BGC استفاده از نوسانات قیمتی طلا و ارزهای دیجیتال در راستای افزایش دارایی صندوق می باشد.
ریسک صندوق عمده سهم صندوق به طلا تخصیص یافته که ریسک پایینی دارد، و بخش کوچکی از صندوق به ارزهای دیجیتال (سهم پرریسک) متعلق است.
کارمزد ۱.۲ درصد سالانه از کل دارایی های صندوق بعنوان حق مدیریت برداشت می شود.
ارز محوری ارز محوری در صندوق BGC ، ارز DAI می باشد و سرمایه گذاران تنها با وارد کردن DAI به صندوق میتوانند سرمایه گذار این صندوق شوند. ارز DAI نوعی دلار دیجیتالی غیرمتمرکز می باشد.
قوانین در صندوق BGC معاملات فقط در جهت روند صعودی (Long Only) هستند. تریدهای با ریسک بالا و اهرمی در صندوق BGC انجام نمیشوند.
استراتژی استراتژی صندوق BGC بالانس دارایی طلا-ارزدیجیتال در بازه های زمانی مختلف و افزایش ارزش صندوق می باشد.
پلتفرم صندوق BGC در پلتفرم Enzyme که یک پلتفرم غیرمتمرکز بر بستر بلاکچین اتریوم است، فعالیت می کند.
بیمه صندوق BGC از پلتفرم Nexus برای بیمه کردن دارایی های صندوق استفاده میکند. Nexus یک پلتفرم غیرمتمرکز برای بیمه در فضای بلاکچین میباشد.

مراحل سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری ارز دیجیتال BGC

مرحله اول

ایجاد کیف پول نرم افزاری شخصی

مرحله دوم

واریز پول به کیف پول نرم افزاری شخصی

مرحله سوم

اتصال کیف پول نرم افزاری به سایت Enzyme

مرحله چهارم

واریز پول به صندوق BGC در سایت انزایم

مرحله پنجم

بیمه کردن کیف پول نرم افزاری با استفاده از Nexus

درخواست مشاوره و سرمایه گذاری

درخواست مشاوره و سرمایه گذاری

اگر مایلید با کمترین ریسک و بدون انتقال اصل سرمایه به تیم مدیریت سرمایه گذاری، سود معقولی را در بازار رمز ارزها داشته باشید، همین حالا درخواست خود را ارسال کنید

سوالات متداول

آیا رمز ارز ها ممنوع خواهند شد ؟

بیت کوین یک سیستم غیرمتمرکز و توزیع شده است، به این معنی که یک شخص یا یک حکومت آن را ایجاد نکرده اند و نمی توانند به تنهایی روی آن کنترل داشته باشند. اما اگر همه‌ی کشور های بزرگ مثل آمریکا، چین، روسیه و … تصمیم بگیرند که به طور کامل رمزارز ها را ممنوع اعلام کنند، آنگاه آسیب مهمی به بازار رمزارزها وارد می شود.اما شواهد نشان می دهد که کشور ها به دنبال ممنوعیت بیت کوین و ارزهای دیجیتال نیستند، بلکه می خواهند از این تکنولوژی نوین برای مقاصد اقتصادی استفاده کنند. برای مثال چین یوان دیجیتال را معرفی کرده است و بعید نیست در آینده مبادلات تجاری خود را با یوان دیجیتال که برپایه‌ی دفتر کل توزیع شده هست، انجام دهد. دولت آمریکا هم رسما اعلام کرده است که هیچ ممنوعیتی را برای بازار رمزارزها در نظر نخواهد گرفت و فراتر از آن به دنبال قانون گذاری در این حوزه می باشد.

سرمایه گذاری رمز ارز در ایران قانونیه؟

رمز ارز ها در ایران قانون گذاری نشده اند اما منع قانونی ای هم برای رمز ارز ها وضع نشده . این به این معنی است که خرید فروش و سرمایه گذاری بر روی رمز ارز ها عملی غیر قانونی به حساب نمی اید و اشخاص با قبول ریسک از سمت خودشان می توانند وارد این بازار شوند.

به چه دلیل بینوست از پلتفرم انزایم استفاده می کند؟

در حال حاضر در حدود ۲۳۰ میلیون دلار دارایی در صندوق های مختلف پلتفرم انزایم در حال مدیریت شدن می باشند. همچنین انزایم توسط برترین شرکت های امنیتی حوزه رمز ارز و قرارداد های هوشمند بررسی شده و تاییدیه گرفته است. این امر نشان از امنیت بالای پلتفرم انزایم دارد . مجموعه بینوست برای راه اندازی صندوق BGC پلتفرم های دیگری را نیز بررسی نموده و اما بهترین گزینه انزایم بوده است .

امنیت پلتفرم انزایم چقدره؟

طی سال های اخیر بلاک چین اتریوم  امنیت خود را اثبات نموده و در حال حاضر امن ترین بلاک چین را در میان تمام بلاک چین های بازار ارزهای دیجیتال دارد. پلتفرم انزایم نیز که بر بستر بلاک چین اتریوم پیاده سازی شده، از امنیت شبکه اتریوم بهره برده و دارای امنیت بسیار بالا و تاییده امنیتی از بهترین شرکت های امنیت می باشد.

آیا کاربران ایرانی برای دسترسی به انزایم دچار محدودیت هستند؟

انزایم پلتفرمی غیر متمرکز می باشد و تاکنون کاربران ایرانی هیچ گونه محدودیتی برای دسترسی به پلتفرم غیرمتمرکز انزایم نداشته اند. اما بهتر است کاربران ایرانی برای جلوگیری از هرگونه تهدید و یا خطر احتمالی، به هنگام استفاده از انزایم و هرگونه پلتفرم خارجی از آی پی ثابت خارج از کشور استفاده نمایند.

آیا قراردادی هم برای سرمایه گذاری امضا میشه که اطمینان بیشتری داشته باشم؟

قرارداد هوشمند یا اسمارت کانترکت بین صندوق و سرمایه گذار در فضای بلاکچین و از طریق پلتفرم انزایم امضا میشود. اساسا قراردادهای هوشمند بسیار بهتر از قرارداد های عادی هستند به این شکل که تمامی تعهدات و اختیارات طرفین در زمان امضای قرارداد هوشمند مشخص می شوند و هیچ کدام از طرفین نمی تواند بر خلاف قرارداد هوشمند کاری انجام دهد.

بینوست چند وقته فعالیت داره ؟

بینوست بطور رسمی از سال ۲۰۱۹ شروع به کار کرده است.

پول دست من هست یا دست بینوست ؟

با واریز پول به صندوق BGC، بین شما و انزایم یک قرارداد هوشمند بر بستر بلاکچین اتریوم برقرار می شود و پول شما در قرارداد هوشمند قفل می شود. قفل شدن پول‌ها در قرارداد هوشمند باعث می شود که نه بینوست امکان برداشت پول شما را داشته باشد و نه انزایم.

چطور مطمئن شم بینوست نمی تونه پول من رو برداره؟

هنگام واریز پول به صندوق BGC، بین شما و انزایم یک قرارداد هوشمند بر بستر بلاکچین اتریوم برقرار شده و پول شما در قرارداد هوشمند قفل می شود. قفل شدن پول‌ها در قرارداد هوشمند باعث می شود که نه بینوست امکان برداشت پول شما را داشته باشد و نه انزایم. همچنین می توانید در سایت با مطالعه شرایط و ضوابط مربوط به قراردادهای هوشمند انزایم، با اطمینان بیشتری در صندوق BGC سرمایه گذاری کنید.

هر وقت بخوام میتونم پولم رو بردارم؟

بله، این امکان برای سرمایه گذاران صندوق ارزدیجیتال BGC وجود دارد که در هر زمان دلخواه و بدون هیچگونه قید و شرطی دارایی خود را از پلتفرم انزایم خارج و یا وارد نمایند .

امکان جلسه حضوری هم وجود داره؟

بله، برای هماهنگی جلسه حضوری در زمینه ی مشاوره سرمایه گذاری ارز دیجیتال لطفا از طریق دکمه درخواست مشاوره اطلاعات خود را وارد نمایید. در سریعترین زمان ممکن مشاوران بینوست جهت دیدار حضوری با شما تماس خواهند گرفت.

توی پلتفرم انزایم چقدر پول تا حالا سرمایه گذاری شده ؟

بیش از ۲۰۰ میلیون دلار تا به حال در پلتفرم انزایم سرمایه گذاری شده است.

بازدهی صندوق های سرمایه گذاری ارز دیجیتال چقدره؟

بازدهی این صندوق ها بسیار متفاوت است. هر صندوق با توجه به استراتژی سرمایه گذاری متفاوت خود میزان سود و زیان متفاوتی را برای سرمایه گذاران به همراه دارد.

بینوست تا الان چقدر سود ایجاد کرده برای سرمایه گذارها ؟

برای فهمیدن سود صندوق انزایم در بینوست می توانید به انزایم مراجعه کنید. سابقه ی کاری صندوق BGC در انزایم طی چند ماه اخیر قابل مشاهده است. اما قبل از اینکه صندوق BGC تاسیس گردد بینوست صندوق های متمرکز مختلفی را مدیریت کرده که عملکرد کلی آنها در دو سال اخیر حدود ۱۱۰ درصد بهتر از بیت کوین بوده است.

حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری چقدره؟

حداقلی در این خصوص وجود ندارد. اما با توجه به هزینه امضای قرارداد هوشمند بلاکچین اتریوم که در هنگام ورود شما به صندوق BGC پرداخت می شود پیشنهاد ما عددی بیش از ۱۰۰۰ دلار می باشد. البته هیچ گونه محدودیت خاصی برای میزان سرمایه اولیه وجود ندارد. متناسب با هر میزان سرمایه اولیه، امکان سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد.

میتونم به صورت پله ای سرمایه ام رو بیشتر کنم ؟

بله، این توانایی برای سرمایه گذاران وجود دارد که در هر زمان دلخواه، سرمایه خود را به شکل پله ای کم و یا زیاد نمایند.

چقدر از سود رو بینوست برمیداره؟

حق مدیریت بینوست از صندوق BGC یک و دو دهم درصد سالانه میباشد. صندوق BGC هیچ کارمزد دیگری ندارد.

میشه فهمید بینوست چه ارزهایی خریداری کرده و چه ارزهایی فروخته ؟

بله. کلیه فعالیتهای صندوق BGC  در زمینه ارز دیجیتال بطور لحظه ای و کاملا شفاف در پلتفرم انزایم قابل مشاهده میباشد.

برای ورود به صندوق کارمزدی باید بدم ؟

صندوق BGC در زمان ورود هیچ کارمزدی از شما دریافت نمیکند و تنها هزینه ای که شما در ابتدا پرداخت میکنید هزینه (گس فی) شبکه اتریوم برای امضای قرارداد هوشمند می باشد که باتوجه به میزان شلوغی شبکه اتریوم این هزینه متغیر است اما به صورت متوسط در حدود ۲۰ دلار می باشد.

چطور میشه در صندوق ارز دیجیتال BGC سرمایه گذاری کرد؟

ابتدا یکی از کیف پول های ارز دیجیتال را به انتخاب خود نصب می کنید. سپس پول را به این کیف پول واریز می کنید. پس از آن کیف پول خود را به سایت انزایم متصل می کنید. در مرحله ی بعد در سایت انزایم پول را به صندوق BGC واریز می کنید. در آخر نیز کیف پول خود را با استفاده از unslashed بیمه می کنید. در صورت داشتن هر گونه سوال یا جهت برطرف کردن هر گونه مشکل خود در طی این مراحل به لینک آموزش کامل پلتفرم انزایم در زیر مراحل سرمایه گذاری در صندوق BGC مراجعه کنید.