قرارداد هوشمند اتریوم چیست؟

هنگامی که شما می‌خواهید به صورت سنتی قراردادی امضا کنید باید به واسطه‌ها اعتماد کنید. این اعتماد می‌تواند یک سند باشد و یا اینکه یک پرینت حساب بانکی! البته با وجود چنین واسطه‌هایی امکان این که شما اشتباه کرده باشید و دچار کلاه برداری شوید بسیار زیاد است. حالا دنیایی را تصور کنید که نیاز به واسطه ندارد و همه چیز شفاف است و امکان خطا و اشتباه شما نزدیک به صفر است! چنین دنیایی تنها به واسطه‌ی قرارداد هوشمند اتریوم به وجود آمده است.

اما قرارداد هوشمند اتریوم چیست و چگونه نیاز به واسطه‌ها را از بین برده است؟ اگر شما هم سوالاتی از این قبیل دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم ویدیویی که در پایین آمده است را با دقت ببینید در این ویدیو به طور کامل قرارداد هوشمند اتریوم به شما توضیح داده شده است.

قرارداد هوشمند اتریوم به زبان ساده

قرارداد هوشمند اتریوم، قراردادی است که در پلتفرم بلاک چین صورت می‌گیرد و نیاز به واسطه را از بین می‌برد. در این قرارداد همه چیز به صورت خودکار و بدون دخالت انسان است. یعنی اگر شما کاری که در قرارداد گفته شده است را انجام دهید پاداش خواهید گرفت و در غیر این صورت توسط خود قرارداد تنبیه خواهید شد!
یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که این نوع قراردادها هزینه‌ی پایین آنها نسبت به قراردادهای سنتی است. دلیل این اتفاق نیز این است که شما برای بستن قرارداد هوشمند اتریوم دیگر نیازی به واسطه ندارید.

برای بستن قرار داد هوشمند نیاز به چه چیزهایی است؟

برای اینکه یک قرارداد هوشمند بسته شود باید سه شرط وجود داشته باشد.
شرط اول: باید تمام بندهای قرارداد به صورت واضح وجود داشته باشد و طرفین قرارداد در مورد این بندها به توافق رسیده باشند.
شرط دوم: امضاهای دیجیتال، این امضاها درست مانند امضاهای ما پای قراردادهای سنتی عمل می‌کند.
شرط سوم: شرایط قرارداد باید واضح باشد. یعنی هر عملی در هر شرایطی پاداش خواهد داشت و یا مجازات
اگر می‌خواهید در مورد قرارداد هوشمند اتریوم بیشتر بدانید به شما پیشنهاد می‌کنیم که ویدیوی پایین را ببینید.

با تشکر از آناهیتا تشکری بابت ترجمه‌ی این ویدیودر این ویدیو خواهید دید:

  • قرارداد هوشمند چیست
  • چگونه یک قرارداد هوشمند عمل می‌کند
  • ریسک‌ها و خطرات قرارداد هوشمند چیست

همچنین اگر می‌خواهید سرمایه گذاری ارز دیجیتال داشته باشید به شما پیشنهاد می‌کنیم که ابتدا با تیم مشاوره سرمایه گذاری ارز دیجیتال بینوست تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.