نمودار  قیمت روزانه بیت کوین نشان می‌دهد قیمت آن در حال نزدیک شدن به ناحیه مقاومت بالاتری روی 16 هزار دلار است

قیمت روز بیت کوین: تنها یک قدم بزرگ تا ۲۰ هزار دلار فاصله دارد!

با آنکه نتیجه انتخابات آمریکا  همچنان نامعلوم است، بیت کوین افزایش قیمت بزرگی را تجربه می کند. قیمت این ارز دیجیتال روز گذشته به ۱۶ هزار دلار رسید؛ این نرخ، بالاترین سطح قیمت بیت کوین از ژانویه ۲۰۱۸ تاکنون بوده است. با توجه به بررسی قیمت روز بیت کوین به نظرمی رسد که این ارز دیجیتالی ارزشش به ۲۰ هزار دلار هم خواهد رسید.

دیگر دسته دارایی ها نیز عملکرد خوبی داشته اند، برای مثال نزدک (Nasdaq) در روزهای اخیر شاهد بیش از ۷ درصد سود بوده است. در بازار رمزارزها نیز اتر (ETH) شروع به صعود کرده و تا ۴۴۵ دلار بالا رفت.

آخرین سد قیمت هفتگی پیش از بستن یک سقف تاریخی جدید

در نمودار هفتگی بیت کوین شاهد آخرین سد قبل از رسیدن به سقف تاریخی جدید قیمت هستیم که در ناحیه بین ۱۵۸۰۰ و ۱۶۸۰۰ دلار با مقاومت روبروست. با توجه به آنکه قیمت بیت کوین در هفته های گذشته بیش از ۵۰ درصد صعود کرده است، احتمال پرش آن از روی مانع در یک مرحله بالا نیست.

از آنجا که این افزایش قیمت ممکن است بیش از حد طولانی باشد، آنطور که برخی شاخص ها نشان می‌دهند، پیش بینی ادامه این روند دور از ذهن بوده و محتمل نیست. به بیان دیگر، معامله‌گران احتمالا در برهه زمانی کوتاهی پس از این رالی به سرعت دنبال کسب سود باشند.

از همین رو، طبق نمودار هفتگی بیت کوین، ناحیه حمایت احتمالی در محدوده ۱۱۶۰۰-۱۲۰۰۰ دلار خواهد بود. این ناحیه در سال های گذشته  ناحیه مقاومت حیاتی محسوب شده و قیمت بیت کوین موفق به گذر از آن نشده بود. تغییر این ناحیه از مقاومت به حمایت اتفاق نسبتا مثبت و سالمی خواهد بود. به عبارتی براساس این بررسی‌ها شما می‌توانید منتظر قیمت روزانه بیت کوین در اطراف ۲۰ هزار دلار باشید.

شاخص های ترس و طمع به بالاترین حد خودشان رسیده اند

شاخص ترس و طمع در حال حاضر ارزش ۹۰ را نشان می دهد، این سطح در دسته طمع شدید قرار گرفته و به معامله‌گران هشدار می‌دهد که احتمال اصلاح وجود دارد.

آخرین باری که شاهد این سطح روانی بوده‌ایم به تابستان سال ۲۰۱۹ بازمی‌گردد. در آن زمان قیمت بیت کوین از ۳۲۰۰ دلار به ۱۳۸۰۰ دلار صعود کرد و در ماه‌های بعد شاهد اصلاح بیش از ۵۰ درصدی بود.

شکست مجموع ارزش بازار به بالا

مجموع ارزش بازار در حال حاضر نشانه‌های واضحی از شکست به بالای ۳۹۰ میلیارد دلار نشان می‌دهد. به نظر می‌آید  این روندِ صعودی به سوی ۵۰۰ میلیارد دلار – ناحیه مقاومت بعدی در این نمودار- در حرکت باشد. اگرچه برای تداوم این افزایش قیمت، مجموع ارزش بازار بایستی بالای ۳۹۰ میلیارد دلار بماند چرا که به طور بالقوه سبب تغییر گاوی حمایت/مقاومت یا صعودهای بیشتر خواهد شد.

سطوح کلیدی در نمودار قیمت روز بیت کوین

نمودار  قیمت روز بیت کوین نشان می‌دهد قیمت آن در حال نزدیک شدن به ناحیه مقاومت بالاتری روی ۱۶ هزار دلار است. نواحی حمایتی که بایستی آن ها را مدنظر داشته باشیم بین ۱۴۰۰۰-۱۴۲۰۰ دلار قرار دارد؛ معامله گران در کوتاه مدت بایستی توجه خود را به این ناحیه ها معطوف کنند.

در صورت اصلاح، در نمودار روزانه سطوح بین ۱۲۸۰۰-۱۳۱۰۰ دلار و نیز اطراف ۱۱۶۰۰ دلار نقاط خوبی برای ورود خواهند بود. به طور کلی وضعیت احساسات در این مورد بسیار گاوی بوده و قیمت در اوج چندساله خود قرار دارد.

اگر شما هم پس از خواتدن این مقاله تصمیم به سرمایه گذاری بیت کوین گرفتید اولین کاری که باید انجام دهید مشورت گرفتن از تیم مشاوره‌ی حرفه‌ای بینوست است. بینوست یک تیم حرفه ای در حوزه‌ی سرمایه گذاری بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال است.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.