کاربردهای بلاکچین به روایت تصویر

کاربردهای بلاکچین به روایت تصویر

در این مقاله قصد داریم برخی از  کاربردهای بلاکچین به روایت تصویر را برای شما شرح دهیم. پس اگر علاقه دارید بدانید بلاکچین در آینده‌ی نه چندان دور چگونه زندگی ما را تغییر خواهد داد ویدیوی زیر را مشاهده کنید. اما بهتر است قبل از اینکه با کاربردهای بلاکچین آشنا شوید با تاریخچه‌ی این تکنولوژی آشنا شوید و بدانید که چگونه این فناوری به میان آمد.

برای اولین بار بلاکچین در سیستم بیت کوین مطرح شد. در حقیقت ساتوشی ناکاماتو برای حل کردن مشکل «چندبار خرج کردن» بلاکچین را طراحی کرد. هنگامی که ناکاماتو برای اولین بار ایده‌ی بیت کوین را مطرح کرد، ایرادی که به ایده‌ی او گرفته می‌شد این بود که به دلیل آن که ارز دیجیتال واقعی نیست یک کاربر می تواند در چندجا از یک کوین استفاده کند. اما خالق ناشناس بیت کوین این مشکل را با طراحی بلاکچین توانست حل کند.

بلاکچین را می‌توان شبیه به دفتری دانست که تمام تراکنش‌ها در آن نوشته می‌شود و تمام افرادی که در این شبکه حاضر هستند یک نسخه از این دفترچه را دارند. در شبکه‌ی بلاکچین زمانی یک تراکنش تایید می‌شود که تمام افراد حاضر در شبکه براساس دفتر کلی که دارند تراکنش را مجاز بدانند در این صورت تراکنش تایید شده و در یک بلوک بلاکچین قرار می‌گیرد.

ایده‌ی بلاکچین به قدری جذاب و جالب بوده است که حتی دولت هایی که با ارز دیجیتال مشکل دارند به فکر این افتادند تا در حوزه‌های مختلف از تکنولوژی بلاکچین استفاده کنند. به عنوان مثال با استفاده از سیستم بلاکچین می‌توان انتخابات انجام داد و احتمال تقلب در انتخابات را به صفر رساند و یا اینکه به هنگام اجاره‌ی ماشین شما باید فرآیندهای بسیار زیاد و طولانی طی کنید تا در نهایت  بتوانید از شرکت اجاره‌ی ماشین، ماشین مورد نظر خود را  بگیرید اما بلاکچین به کمک این صنعت آمده است و با طراحی برنامه‌ای که تمام فرآیندهای آن بر روی بلاکچین انجام می‌شود به کاربران و افرادی که در این حوزه شاغل هستند این امکان را می‌دهد تا کارها را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و به راحتی انجام شود.

در ویدیوی پایین خواهید دید:

  • در مورد شرکت IBM که بلاکچینی را برای آسان کردن اجاره ماشین طراحی کرده است به شما توضیح داده شده است.

پس اگر به دنبال کاربردهای بلاکچین به روایت تصویر هستید ویدیو را مشاهده کنید و نظر خود را در مورد این تکنولوژی با ما درمیان بگذارید

همچنین اگر به دنبال سرمایه گذاری بر روی بلاکچین هتستید با تیم بینوست تماس بگیرید. بینوست با تجربه‌ی زیادی که دارد می تواند به شما کمک کند تا بهترین سرمایه گذاری را بر روی ارزهای دیجیتال داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.