در این مقاله می‌خواهیم یکی از ساده‌ترین کیف پول‌های آنلاین، یعنی کیف پول اکسودوس (Exodus) را به شما معرفی کنیم. در مقاله‌ی بررسی و آموزش کیف پول اکسودوس به شما خواهیم گفت که چگونه با این کیف پول کار کنید، چه کوین‌هایی می‌توانید در آن ذخیره کنید و مزایا و معایب کیف پول Exodus چیست.

والت یا کیف پول اکسودوس یک کیف پول دیجیتال است که از کوین‌های متنوعی پشتیبانی می‌کند و کاربران می‌توانند آن را بر روی گوشی و دسکتاپ نصب کنند. از ویژگی‌های مثبت کیف پول Exodus می‌توان به طراحی ساده و تیم پشتیبانی آن اشاره کرد. اما برای آنکه بدانید این کیف پول دیجیتال دقیقاً چه ویژگی‌های مثبت و منفی‌ای دارد، در ادامه‌ی مقاله‌ی بررسی و آموزش کیف پول اکسودوس با ما همراه باشید. در پایان این مقاله شما خواهید دانست که چگونه والت اکسودوس را دانلود و نصب کنید و چگونه کوین ارسال و دریافت کنید.

خلاصه مقاله

 • کیف پول اکسودوس را هم می‌توان بر گوشی و هم بر دسکتاپ نصب کرد.
 • این کیف پول را به عنوان یکی از بهترین کیف پول‌های بیت کوین می‌شناسند که البته از ارزهای دیگر هم پشتیبانی می‌کند.
 • پشتیبانی از بیش از 100 کوین از جمله ویژگی‌های این کیف پول است.
 • یکی از ضعف‌های اکسودوس این است که قابلیت چند امضایی ندارد.

بررسی و آموزش کیف پول اکسودوس : والت اکسودوس چیست؟

شرکت کیف پول Exodus در سال 2015 در نبراسکا تأسیس شد. اکسودوس در آغاز یک کیف پول دسکتاپ بود که بعدازآن برای موبایل (اندروید و iOS) هم نسخه‌های خود را به بازار ارائه کرد. بسیاری از کاربران، از والت یا کیف پول اکسودوس به‌عنوان بهترین کیف پول بیت کوین یاد می‌کنند. درحالی که این کیف پول ارز دیجیتال تنها از یک کوین پشتیبانی نمی‌کند و کاربران می‌توانند ارزهای دیجیتال مختلفی را در آن ذخیره کنند.

سازندگان کیف پول Exodus تمام تمرکز خود را بر روی طراحی و کاربرپسند بودن برنامه گذاشته‌اند. به‌عنوان نتیجه می‌توان گفت که این تیم در این زمینه بسیار عالی عمل کرده و این کیف پول یکی از بهترین و راحت‌ترین کیف پول‌های دیجیتال است. حتی اگر جزو کسانی باشید که به‌تازگی به بازار ارزهای دیجیتال وارد شده‌اند، باز هم به‌آسانی می‌توانید با این برنامه کار کنید. البته، در مقابل این ویژگی مثبت، کاربران گاهی نسبت به نرخ کارمزد آن ایراداتی هم می‌گیرند.

بررسی و آموزش کیف پول اکسودوس : کیف پول دیجیتال 4 ستاره

طراحی منحصربه‌فرد کیف پول اکسودوس و اهمیتی که تیم سازنده آن به برنامه‌های توسعه‌ای می‌دهد، همگی باعث شده تا Exodus به یک کیف پول بیت کوین ممتاز در مقایسه با دیگر کیف پول ها تبدیل شود. یکی از شگفتی‌های کیف پول Exodus برای کاربرانش، پشتیبانی آن از کوین‌های متعدد است. زمانی که افراد متوجه می‌شوند اکسودوس از بیش از 100 کوین مختلف پشتیبانی می‌کند، چیزی جز شگفتی برای آن‌ها باقی نمی‌ماند.

کیف پول بیت کوین و ارزهای دیجیتال Exodus توانسته در برنامه‌های دانلود اپلیکیشن، 4 ستاره به خود اختصاص دهد. طبیعتاً، یک دلیل آن طراحی کاربرپسند و آسانی استفاده برای تازه‌واردان و حرفه‌ای‌های دنیای ارزهای دیجیتال است. از طرف دیگر، اکسودوس یک کیف پول رایگان است که برای نصب نیازی به پرداخت هزینه نیست. تنها زمانی که کاربران باید هزینه‌ای پرداخت کنند، هنگامی است که تراکنش‌های مالی انجام می‌دهند.

اما شاید بپرسید اگر این کیف پول بیت کوین و ارزهای دیجیتال آن‌قدر خوب است، پس چرا بیش از 4 ستاره نگرفته؟ در پاسخ باید بگوییم که سیستم ایمنی والت یا کیف پول اکسودوس اگرچه دچار خلل و ضعف شدیدی نیست، اما می‌توانسته بهتر هم عمل کند. برای مثال، ویژگی تأیید هویت دومرحله‌ای در پلتفرم اکسودوس وجود ندارد. اجازه دهید موضوع امنیت کیف پول Exodus را کمی دقیق‌تر بررسی کنیم.

بررسی و آموزش کیف پول اکسودوس : آیا والت Exodus امن است؟

اگر می‌خواهید به دنیای ارزهای دیجیتال وارد شوید، یکی از واجبات و الزامات شما داشتن کیف پول ارز دیجیتال مطمئن و ایمن است. کیف پول دیجیتال جایی است که شما می‌توانید دارایی‌های دیجیتال خود را در آن ذخیره کنید.

برای آنکه بدانید کیف پول ارز دیجیتال چیست و چگونه کار می‌کند اینجا را کلیک کنید.

بسیاری از سایت‌های معتبر و شناخته شده دنیا، کیف پول Exodus را به‌عنوان شماره یک لیست کیف پول بیت کوین و دیجیتال معرفی کرده‌اند. بخش زیادی از این نمره‌دهی، به دلیل خدمات متنوع و خوب و پشتیبانی از کوین‌های متعدد بوده است. اما این کیف پول واقعاً چقدر برای نگهداری و محافظت از سرمایه شما امن است؟

برای آنکه کیف پول اکسودوس بتواند سطح خوبی از ایمنی را به کاربرانش ارائه کند، تیم توسعه‌دهنده آن به‌طور پیوسته در حال بررسی سطح کیفی آن است. برای مثال، آن‌ها در سال 2017 داج کوین را به دلایل امنیتی و امکان حملات سایبری از لیست پشتیبانی خود خارج کردند.

از طرفی دیگر، اکسودوس به کاربرانش یک عبارات بازیابی یا seed phrase می‌دهد که از طریق آن، افراد می‌توانند اطلاعات کلید خصوصی خود در صورت گم شدن بازیابی کنند. هر دارایی که در والت یا کیف پول اکسودوس قرار دارد، یک عبارت بازیابی مخصوص به خود را می‌گیرد. البته درصورتی‌که افراد عبارت بازیابی Exodus را هم کنند، دیگر به هیچ طریقی امکان بازیابی اطلاعات خود را نخواهند داشت و سرمایه ارز دیجیتال خود را برای همیشه از دست خواهند داد.

به‌طور کل، کیف پول exodus توانسته نقش مناسبی در بخش امنیتی ایفا کند. ولی واقعیت این است که در مقایسه با برخی کیف پول‌های دیگر مثل کیف پول های سخت افزاری همچون KeepKey و Trezor، نمی‌تواند رتبه بالاتری بدست آورد. در نهایت، ضعف‌های امنیت کیف پول اکسودوس را می‌توان در این موارد خلاصه کرد:

 • پلتفرم کیف پول بیت کوین و ارز دیجیتال Exodus از ویژگی تأیید هویت دومرحله‌ای استفاده نمی‌کند. این موضوع، بدین معناست که افراد سو استفاده‌جو به‌راحتی می‌توانند با نصب کی‌لاگر اطلاعات ورود شما را به سرقت ببرند و به محتویات کیف پول دیجیتال شما دسترسی پیدا کنند. در واقع، تنها چیزی که می‌تواند میان کیف پول اکسودوس شما و هکر قرار گیرد، همان پسورد شماست. طبیعتاً، این موضوع می‌تواند برای بسیاری از دارندگان بیت کوین و ارزهای دیجیتال ترسناک باشد.
 • کیف پول اکسودوس از قابلیت چند امضایی یا multi-signature برخوردار نیست. قابلیت چند امضایی یا به‌اختصار Multi-Sig، برای افزایش سطح امنیت استفاده می‌شود. در این روش، قبل از آنکه فرد بتواند تراکنش خود را در بلاک چین ثبت و نهایی کند، نیاز به تأیید و به اصطلاح امضای یک یا چند کاربر دیگر دارد. طبیعتاً، این ویژگی امکان هک را برای سارقین بسیار سخت‌تر می‌کند. چراکه باید به دو یا چند پلتفرم مختلف نفوذ کنند تا بتوانند به کیف پول بیت کوین و ارزهای دیجیتال شما دسترسی پیدا کنند.

با بررسی سطح امنیت کیف پول اکسودوس، می‌توان پیشنهاد کرد که بهتر است از این کیف پول بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، برای کارهای سبک استفاده کرد. احتمالاً نگهداری از تعداد کوین‌های محدود برای انجام کارهای روزانه خطری برای شما ایجاد نمی‌کند.

بررسی و آموزش کیف پول اکسودوس : والت Exodus چگونه کار می‌کند؟

طراحی کیف پول Exodus به‌گونه‌ای است که، هدفش آسان‌سازی مدیریت سرمایه دیجیتال کاربران است. این کیف پول بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، خود را از طریق سه ویژگی زیر با دیگر کیف پول‌ها متمایز کرده است.

نوع کیف

کیف پول بیت کوین و دیجیتال اکسودوس جایی است که افراد بخش زیادی از زمان خود را برای ارسال و دریافت کوین، با آن می‌گذرانند. کیف پول Exodus همچون سایر کیف پول‌های دیجیتال، از طریق یک سری کد فعالیت می‌کند و به کاربران این امکان را می‌دهد که دارایی خود را در بلاک چین‌های متفاوت مدیریت کنند. این موضوع بدین معناست که، والت یا کیف پول اکسودوس فقط محلی برای نگهداری کوین نیست. بلکه محلی برای نگهداری سه عامل کلید خصوصی، کلید عمومی و عبارت بازیابی است.

هدف کلیدهای خصوصی این است که به شما اجازه دهد به کوین‌های خود در بلاک چین دسترسی داشته باشید. از طرفی، کلید عمومی به عنوان آدرس والت شما عمل می‌کند. عبارت بازیابی هم، همچون کلیدی است که اگر رمز عبور یا کلید خصوصی خود را گم کردید، با آن بتوانید کلید خصوصی را بازیابی کنید. طبیعتاً، کلید خصوصی و عبارت بازیابی خود را به‌هیچ‌عنوان نباید با کسی به اشتراک بگذارید.

کیف پول اکسودوس گزینه‌ی جالبی دارد که از طریق آن می‌تواند فعالیت‌های خود را بر اساس نیاز کاربر فیلتر کند.

پرتفولیو

اگر از آن دسته افرادی باشید که کوین‌های متعددی دارند، پس احتمالاً به دنبال راهی برای مدیریت آسان آن‌ها هستید. والت یا کیف پول اکسودوس به‌گونه‌ای طراحی شده تا دارایی شما را در بخش‌های مختلف و با توجه به ارزش آن‌ها نشان دهد.

اگر بخواهید کوین جدیدی خریداری کنید و یا در یک ICO شرکت کنید، پرتفولیو کیف پول Exodus بسیار مفید خواهد بود. این پرتفولیو با نشان دادن ارزش کوین‌ها و به‌روزرسانی‌های آن‌ها، می‌تواند به تصمیم‌گیری شما کمک کنند.

صرافی داخلی

کیف پول اکسودوس برای آنکه سنگ تمام بگذارد، یک صرافی داخلی ایجاد کرده و سیستم ShapeShift را با دیگر بخش‌های خود ادغام کرده است. صرافی ShapeShift یک صرافی رمز ارز شناخته شده است که امنیت بالایی به کاربران خود ارائه می‌دهد. با وجود این صرافی در کیف پول Exodus، کاربران می‌توانند مستقیماً از همان‌جا معاملات خود را انجام دهند.

بررسی و آموزش کیف پول اکسودوس : ساخت کیف پول Exodus

برای آنکه بتوانید از امکانات پلتفرم دیجیتال اکسودوس استفاده کنید، نخست باید کیف پول بیت کوین و دیجیتال خود را بسازید. ساخت کیف پول Exodus بسیار آسان است. در این قسمت، مراحل لازم برای ساخت والت اکسودوس را به شما خواهیم گفت.

 • به وبسایت رسمی Exodus مراجعه کنید و اپلیکیشن اکسودوس را بر اساس پلتفرم خود (ویندوز، مک، یا لینوکس) دانلود کنید.
 • برنامه را نصب کنید.
 • بعد از نصب، برنامه کیف پول اکسودوس را باز کنید و بر روی گزینه wallet در سمت چپ برنامه کلیک کنید.
ساخت کیف پول Exodus
 • برای آنکه بتوانید کوین‌هایی که می‌خواهید را به کیف پول Exodus خود اضافه کنید، از همین گزینه استفاده کنید. سپس دکمه Receive را کلیک کنید تا یک کد QR برای شما ایجاد شود. این همان کلید عمومی است که باید به افرادی که می‌خواهند برای شما کوینی ارسال کنند، بدهید.
کلید عمومی کیف پول اکسودوس

توجه داشته باشید که هر کوین یک کلید خصوصی مخصوص به خود دارد. برای آنکه بدانید کلیدهای خصوصی شما چه هستند، مجدداً به روی گزینه wallet کلیک کنید. سپس در سمت راست و بالا سه نقطه خواهید دید که همان بخش تنظیمات است.

کلید خصوصی کیف پول اکسودوس

در آنجا گزینه View Private Keys را انتخاب کنید.

مشاهده کلید خصوصی در کیف پول اکسودوس

در صفحه جدید گزینه YES, I’M SURE را بزنید.

کیف پول Exodus

و در نهایت با کلیک بر روی گزینه Unlock، کلید خصوصی خود را مشاهده کنید. فراموش نکنید که رمز کلید خصوصی خود را در جایی ایمن کپی و نگهداری کنید.

آموزش کیف پول اکسودوس

کیف پول Exodus از چه کوین‌هایی پشتیبانی می‌کند؟

کیف پول اکسودوس بیش از 100 نمونه ارز دیجیتال و توکن را پشتیبانی می‌کند. از معروف‌ترین آن‌ها می‌توان به بیت کوین، اتریوم، و لایت کوین اشاره کرد. در اینجا به تعدادی از مهم‌ترین آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

بیت کوین (BTC) – اتریوم (ETH) – استلار (XLM)- تتر (USDT)- بیت کوین کش (BCH)- لایت کوین (LTC)- ایاس (EOS)- مونرو (XMR)- بیت کوین SV (BSV)- بایننس کوین (BNB)- چین‌لینک (LINK)- کازموس (ATOM)- دای (DAI)- تزوس (XTZ)- ترون (TRX)- کاردانو (ADA)- توکن بیسیک اتنشن (BAT)

تهیه نسخه پشتیبان

هنگامی‌که کیف پول Exodus برای اولین بار نصب شد، یک عبارت بازیابی 12 حرفی به کاربر ارسال می‌شود. این عبارت بازیابی یا seed phrase برای زمانی است که اگر سیستم فرد خراب شد، دزدیده شد و یا به هر دلیلی از بین رفت، کاربر بتواند به کیف پول خود دسترسی پیدا کند. در چنین شرایطی، فرد کافی‌ست بعد از نصب مجدد کیف پول اکسودوس بر روی دستگاه جدید، بر روی Restore wallet کلیک کند. پس، بسیار مهم است که عبارت بازیابی را در جایی ذخیره و نگهداری کنید.

یک کیف پول جالب اکسودوس این است که به کاربرانش اجازه می‌دهد قبل از انتقال دارایی خود به آن، از والت استفاده کنند. بدین معنی که، اگر از والت اکسودوس خوششان آمد، آنگاه می‌توانند عبارت بازیابی خود را دریافت کنند. بعد از انتقال دارایی به کیف پول Exodus، گزینه backup برای کاربر پررنگ می‌شود.

بعد از آنکه به والت Exodus وارد شدید، برای بکاپ گیری بر روی گزینه تنظیمات کلیک کنید.

backup کیف پول بیت کوین اکسودوس

با انتخاب تب backup، می‌توانید یک رمز عبور انتخاب کنید. طبیعتاً بهتر است ترکیبی از حروف و اعداد را برای رمز عبور والت Exodus خود انتخاب کنید. سپس گزینه next را کلیک کرده و در صفحه جدید، مجدداً رمز عبور خود را وارد و گزینه next را کلیک کنید.

عبارت بازیابی والت اکسودوس

در این مرحله یک عبارت بازیابی 12 حرفی به شما داده می‌شود. آن را با دقت در جایی امن و با رعایت ترتیب و کوچک و بزرگ بودن حروف یادداشت کنید.

بکاپ والت اکسودوس

در قسمت بعد، در مورد اطمینان از یادداشت عبارت بازیابی، از شما سؤال می‌شود. بر وی گزینه finish کلیک کنید.

بکاپ کیف پول اکسودوس

و بعدازآن فرایند بکاپ گیری به اتمام می‌رسد. توجه کنید که نیازی نیست هر بار که از والت Exodus استفاده می‌کنید، این فرایند را انجام دهید. چراکه خود کیف پول اکسودوس به‌صورت خودکار این کار را برای شما انجام می‌دهد.

ساخت کیف پول اکسودوس

بررسی و آموزش کیف پول اکسودوس : استفاده از صرافی ارز دیجیتال

همان‌طور که پیشتر هم گفتیم، والت یا کیف پول اکسودوس به‌خودی‌خود صرافی نیست. بااین‌حال، با ادغام سیستم صرافی ShapeShift با سیستم خودش، توانسته یک صرافی درون برنامه‌ای برای کاربران ایجاد کند. جالب است که بدانید اکسودوس اولین کیف پول بیت کوین و ارزهای دیجیتالی است که از ShapeShift در برنامه خود استفاده کرده است.

کار کردن با بخش صرافی کیف پول Exodus بسیار آسان است. برای استفاده از گزینه صرافی، تنها کافیست بر روی تب exchange کلیک کنید. در این قسمت می‌توانید کوین انتخابی و کوینی که می‌خواهید دارایی خود را به آن تبدیل کنید، مشخص کنید.

صرافی ShapeShift کیف پول اکسودوس

بعد از انتخاب کوین‌ها، باید مقدار موردنیاز خود را هم مشخص کنید. Exodus مقادیر پیش فرضی در سیستم قرار داده که می‌توانید از آن‌ها هم استفاده کنید.

صرافی اکسودوس

بعدازآنکه از تصمیم خود اطمینان یافتید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که بر روی گزینه exchange کلیک کنید و تراکنش شما انجام خواهد شد. البته، تا کوین انتخابی به کیف پول دیجیتال شما منتقل شود مقداری زمان می‌برد. این زمان معمولاً کمتر از 30 دقیقه است.

بررسی و آموزش کیف پول اکسودوس : Exodus چه هزینه‌ای دارد؟

اگرچه کیف پول اکسودوس کدباز نیست، اما افراد می‌توانند به طور رایگان آن را دانلود و نصب کنند. تنها بخشی که هزینه‌ای به کاربران متحمل می‌کند، بخش صرافی است. زمانی که افراد از صرافی استفاده می‌کنند درصدی از کوین‌های آن‌ها به‌عنوان کارمزد کسر می‌شود. این کارمزد بین 2 تا 4 درصد است.

مقدار کارمزد، بستگی زیادی به جریان نقدینگی کوین‌های انتخابی دارد. برای مثال کارمزد دریافتی برای بیت کوین و اتریوم بسیار کمتر از ارزهای دیگر خواهد بود. یک ویژگی مثبت کیف پول Exodus شفافیت آن است. میزان کارمزد دریافتی توسط Exodus صراحتاً در هر تراکنش ذکر می‌شود. به گفته‌ی تیم اکسودوس، تمام هزینه‌های کارمزد در راستای برنامه‌های توسعه‌ای کیف پول صرف می‌شود. اگر واقعاً چنین باشد، پس به‌راحتی می‌توان از آن چشم‌پوشی کرد.

بررسی و آموزش کیف پول اکسودوس : سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم به بررسی و آموزش ساخت والت یا کیف پول اکسودوس بپردازیم. چه فردی تازه‌وارد به دنیای ارزهای دیجیتال باشید یا چه فردی حرفه‌ای، و چه مقدار کمی کوین داشته باشید یا مقداری زیاد، والت اکسودوس می‌تواند به‌خوبی از پس رفع نیازهای شما برآید. طراحی و کاربری آسان این کیف پول بیت کوین و ارز دیجیتال، آن را به یک انتخاب مناسب میان طرفدارانش تبدیل کرده است.

ایجاد یک صرافی داخلی در کیف پول Exodus، کارایی این والت را حتی بیشتر هم کرده است. ازآنجایی‌که والت اکسودوس ابزاری است که همیشه به اینترنت متصل است، پس می‌توان نتیجه گرفت که به ایمنی کیف پول سخت افزاری نیست. به طور خلاصه می‌توان مزایا و معایب این کیف پول را بدین گونه خلاصه کرد:

مزیت کیف پول Exodus

 • دانلود آن رایگان است.
 • بیش از 100 نمونه کوین مختلف را پشتیبانی می‌کند.
 • کار کردن با آن بسیار آسان است.
 • یک صرافی درون برنامه‌ای دارد.
 • بخش پشتیبانی از مشتری آن به‌خوبی عمل می‌کند.

معایب کیف پول Exodus

 • ازآنجاکه یک کیف پول بیت کوین و ارز دیجیتال نرم افزاری است، در اکثر اوقات به اینترنت متصل است و در نتیجه نسبت به حملات سایبری و خطر هک شدن مستعد است.
 • گزینه‌ی تأیید هویت دومرحله‌ای ندارد.
 • قابلیت تبدیل به پول کشوری را ندارد.
 • در برخی موارد کارمزدها می‌توانند درصد بیشتری بگیرند و ثابت نیستند.

در نهایت، می‌توان چنین نتیجه گرفت که کیف پول اکسودوس برای اغلب کاربران دنیای ارزهای دیجیتال مناسب است و افراد می‌توانند تجربه‌ی خوبی با استفاده از آن داشته باشند. هدف اولیه اکثر کاربران بازار ارزهای دیجیتال، سرمایه‌گذاری و حفظ ارزش دارایی‌های خود است. 

مشاوره رایگان سرمایه گذاری ارز دیجیتال

اگر در مورد سرمایه گذاری در بازار ارز های دیجیتال یا استفاده از سبد های سرمایه گذاری بینوست سوال دارید فرم زیر را پر کنید تا در سریعترین زمان کارشناسان بینوست با شما تماس بگیرند .

 

دسته بندی شده در:

برچسب شده در:

,

به وبینار هفتگی ما بپیوندید

هر هفته، ما در وبینار خود به بررسی آخرین اخبار بازار رمزارزها می‌پردازیم، سبدهای بینوست را معرفی می‌کنیم و به سوالات شما پاسخ می‌دهیم.

 • 🔍 آیا به دنبال آخرین روندهای بازار هستید؟
 • 🔍 می‌خواهید بیشتر درباره سبدهای سرمایه‌گذاری دیجیتال بدانید؟
 • 🔍 سوالاتی در مورد استراتژی‌های سرمایه‌گذاری دارید؟

همین حالا ثبت‌نام و در جلسه ما شرکت کنید تا از مشاوره‌های ارزشمند متخصصان ما بهره‌مند شوید.

زمان دقیق وبینار: اولین دوشنبه هر ماه، ساعت ۱۵

ثبت نام

این فرصت را از دست ندهید!

در اینستاگرام بینوست جدید ترین مطالب را به صورت خلاصه و روزانه دریافت کنید