اتریوم میتونه جای بیت کوین رو بگیره؟

جایگزین بیت کوین چه ارزی می تواند باشد؟

بیت کوین بعنوان اولین ارز دیجیتال به جهان معرفی شد. رمز ارزی غیرمتمرکز که کنترل آن در اختیار کسی نیست و مهمترین استفاده‌ی آن پرداخت به روش دیجیتالی و جابجایی ارزش است.
اتریوم که درحال حاضر دومین ارز دیجیتال بازار است، علاوه بر پرداخت دیجیتالی قابلیت بسیار مهمی به اسم قرارداد هوشمند را ارائه میکند درحالی که بلاکچین بیت کوین امکان ایجاد قرارداد هوشمند را نمی دهد.
قراردادهای هوشمند اتریوم باعث شده اند که دَپ هایی با قابلیت های مهم شروع به فعالیت کنند. صنایع مهمی مثل دیفای، متاورس و وب3 همگی بواسطه تکنولوژی قرارداد هوشمند فعالیت میکنند. ارزهای دیجیتال دیگری نیز هستند که امکان ایجاد قرارداد هوشمند را میدهند اما عاملی که باعث محبوبیت اتریوم شده است، امنیت بسیار بالای پروژه میباشد.
سوال “آیا اتریوم میتواند جای بیت کوین را بگیرد” بحث این روزهای فعالان حوزه ارزهای دیجیتال است و پاسخ های فراوانی به آن داده میشود. باتوجه به ویژگی های مهمی که اتریوم نسبت به بیت کوین دارد و همچنین بزرگ بودن زمین بازی اتریوم با توجه به کارایی قرارداد های هوشمند در هر کسب و کاری در دنیا، این احتمال وجود دارد که اتریوم جای بیتکوین را بگیرد اما هیچ چیز قطعی نیست.

این مقاله برای شما مفید بود؟
پاسخ خود را دریافت نکردید؟
از همکاران ما سوال کنید
ثبت سوال
© 2022 دانشنامه سرمایه گذاری ارز دیجیتال بینوست - همه حقوق محفوظ است