دسته بندی ها

رشد بیت کوین حباب است؟

رشد بیت کوین حباب است؟ بیت کوین یک ارز است که به خاطر دیجیتال بودنش دسترسی به آن به شدت ساده است و همه مردم دنیا می توانند آن را بخرند و با گوشی موبایل به سادگی آن را منتقل کنند. بدون توجه به اینکه دریافت کننده در کجای دنیا زندگی می کند در کسری از ثانیه بیت کوین به آن می رسد .
ازین جهت برتری بسیاری نسبت به دیگر ارزهای رایج در دنیا مثل دلار، یورو و … دارد. این مزیت و ده ها مزیت دیگر است که منجر به افزایش تقاضا برای بیت کوین نسبت به دیگر ارزها می شود .
دلیل ارزنده بودن یک ارزی مثل دلار نهایتا بدین خاطر است که می دانیم اگر این برگه صد دلاری را به کسی بدهیم کالا و خدمات به ما می دهد. پس چیزی که یک ارز را ارزشمند می کند پذیرش عمومی است .
بیت کوین در طول سالیان گذشته به شدت ارزشمند شده که دلیل اصلی آن پذیرش مردم و شرکت ها و دولت ها بوده. بسیاری از شرکت ها پرداخت بیت کوینی را پذیرفتند. دولت هایی بیت کوین را به عنوان پول رسمی کشور پذیرفتند یا در حال تصویب آن هستند ، و مردم بسیاری هستند که بخش بزرگی از دارایی های خود را به بیت کوین تبدیل کرده اند .
افزایش تقاصا برای یک ارز مثل بیت کوین که عرضه محدودی ( کلا ۲۱ میلیون بیت کوین وجود دارد ) دارد منجر به افزایش قیمت می شود و این به معنی حباب بودن نیست .

این مقاله برای شما مفید بود؟
پاسخ خود را دریافت نکردید؟
از همکاران ما سوال کنید
ثبت سوال
© 2022 دانشنامه سرمایه گذاری ارز دیجیتال بینوست - همه حقوق محفوظ است