ارزش زمانی پول به زبان ساده

ارزش زمانی پول به زبان ساده

تا به حال کلمه‌ی ارزش زمانی پول به گوش‌تان خورده است؟ آیا با این مفهوم آشنایی دارید؟ آیا می‌دانید به عنوان یک سرمایه‌گذاری این پارامتر چه تاثیری بر روی سرمایه‌ی شما دارد؟ اگر تا به حال نتوانستید TMV را درک کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم ویدیوی زیر را ببینید. در این ویدیو ارزش زمانی پول به زبان ساده توضیح داده شده است.

شاید ساده‌ترین و قابل فهم‌ترین تعریف برای ارزش زمانی پول این باشد: ارزش پولی که امروز در اختیار دارید بیشتر از همین مقدار پول در آینده است. بگذارید با یک مفهوم را برای شما شفاف کنیم.

فرض کنید شما در یک قرعه کشی ۱۰۰ میلیون تومان برنده می‌شود. دو انتخاب دارید یا همین امروز تمام پولتان را دریافت کنید و یا اینکه با در طول سال به مرور زمان این پول را دریافت کنید. انتخاب شما کدام است؟ قطعا با یک حساب سرانگشتی متوجه خواهید شد که اگر پول را یک باره دریافت کنید و در یک حساب بانکی که سود ۱۵ درصد می‌دهد سرمایه‌گذاری کنید. در این صورت در آخر سال به میزان پول اولیه‌ی شما ۱۵ میلیون اضافه می‌شود اما اگر پول را در طول یک سال بگیرید هیچ سودی نمی‌توانید دریافت کنید. لازم به ذکر است TVM مخفف شده‌ی: Time Value of Money است.

در این ویدیو خواهید دید:

  • ارزش زمانی پول به زبان ساده
  • بیان یک مثال برای درک بهتر TVM

پس همان طور که مشاهده کردید ارزش پول در امروز بیشتر از آینده است. همین موضوع بیانگر این است که سرمایه‌گذاری کردن از چه اهمیت زیادی برخوردار است. پس بهتر است در اولین فرصت وارد دنیای سرمایه‌گذاری شوید، این روزها یکی از بهترین سرمایه گذاری‌هایی که می‌توانید انجام دهید سرمایه گذاری ارز دیجیتال است. اگر با این دنیا آشنایی ندارید اما می‌خواهید وارد دنیای ارز دیجیتال شوید به شما پیشنهاد می‌کنیم ابتدا با تیم مشاروه سرمایه گذاری ارز دیجیتال بینوست تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.