نکاتی در مورد ارز دیجیتالی تتر

کوین ثابت دلار آمریکا، تتر (USDT) است. تتر هشتمین ارز رمزنگاری شده در مارکت کپ است در حالی‌ که بسیاری از منتقدان  بر این عقیده اند که این ارز دیجیتالی  باید رتبه ی یک را داشته باشد.

بر طبق نتایج تحقیقات Messari Pro تتر در حال حاضر 48 درصد از کل بازار ارز را در اختیار خود دارد. در 24 ساعت گذشته، 1.8 میلیارد دلار از کل 3.74 میلیارد دلار USDT خرید و فروش شده است. در مقایسه با ارزهای دیگر مانند بیت کوین که فقط 1.2 میلیارد دلار خرید و فروش داشته، این مقدار رقم  بسیار بزرگی است.

Messari Pro ده صرافی برتر دنیا را زیر نظر دارد. این صرافی که Messari آنها را برتر میداند، Binance، Bitfinex و Coinbase Pro را نیز شامل می‌شوند.

با اینکه تتر بالاترین حجم خرید و فروش را دارد اما در مارکت کپ نسبت به باقی رقبا رتبه ی پایین تری دارد. این بدین دلیل است که به عنوان کوین ثابت، قیمت آن وابسته به دلار آمریکاست. از آنجا که مارکت کپ صرفا عرضه و تقاضا را در نظر میگیرد، برای ارزهای دیجیتال دیگر راحت تر است که تتر را پشت سر بگذارند و رتبه ی بالاتری بگیرند.

اما تتر هم راه خود را در بازار ارز باز کرده و ارزش خود را نسبت به سایر ارزهای دیجیتالی  اثبات کرده است. این ارز به کاربران اجازه می‌دهد تا نوسانات شدید قیمت ارزهای دیجیتال را مدیریت کنند.

بر اساس گزارش اخیر CoinDesk، این ارز مورد قبول تجار فرابورس که می‌خواهند کنترل های شدید سرمایه ی چین( کنترل ارسال پول به خارج از کشور ) را دور بزنند نیز هست. به طور خلاصه می‌توان گفت تتر بخش عمده ای از بازار سهام را در کنترل خود گرفته و تبدیل به رقیبی قدر برای تمامی ارزهای دیجیتال شده است.

ارزش تتر به اندازه‌ی دلار است.

 

مشکلات نسبت داده شده به این ارز دیجیتالی

سم آیکن، ویراستار Crypto Punks در  Medium Postبیان می‌کند: مشکل اصلی تتر اثبات و کشف این حقیقت نیست که آیا واقعا پشتیبانی دلار آمریکا را دارد یا نه، مشکل اصلی این است دولت می‌تواند عرضه ی آن را دست‌کاری کند و یا کلا قطع کند، و این خلاف تلاش های ساتوشی ناکاموتو خواهد بود.

دولت هم به تازگی سعی در کارشکنی در کار ارزهای دیجیتالی  را دارد. دفتر دادستان کل نیویورک (NYAG) در حال تحقیق روی این نکته است که آیا این ارز مبادله ای تغییر یافته از تتر به Bitfinex  و در نتیجه ی استفاده از بانک پانامایی باعث ایجاد سیاه‌چاله ی 850 میلیون دلاری شده است و یا خیر. باید تمامی شکایات عرضه شده علیه تتر را هم در نظر بگیرید.

شاید تتر رتبه ی پایینی در مارکت کپ داشته باشد اما مطمئن باشید که با ارزش‌ترین کوین موجود در بازار است و البته که ریسک آن نیز بسیار بالاست.

نتیجه

به طور کلی تتر برای کشورهایی که دچار تورم هستند بسیار ارز دیجیتالی مناسب است زیرا ارزش این ارز به اندازه‌ی دلار آمریکا است و افرادی که این نوع ارز را دارند به راحتی می‌توانند هر زمان که بخواند این ارز را به دلار آمریکا و یا سایر ارزهای فیات( به ارزهایی که روزانه استفاده می‌شود اصطلاحا ارز فیات گفته می‌شود.) تبدیل شود.

اگر تصمیم دارید بر روی ارز تتر و یا سایر ارزهای دیجیتالی سرمایه‌گذاری کنید اما با دنیای ارزهای دیجیتالی آشنایی ندارید به شما پیشنهاد می‌کنیم با تیم حرفه‌ای بینوست مشاوره داشته باشید. بینوست می‌تواند به شما کمک کند تا بیشترین سود را در کمترین زمان به دست آورید.

دسته بندی شده در:

برچسب شده در:

, , ,
در اینستاگرام بینوست جدید ترین مطالب را به صورت خلاصه و روزانه دریافت کنید